Co powinniście wiedzieć o nowym „Batmanie” z Robertem Pattinsonem?
Starstock

Co powinniście wiedzieć o nowym „Batmanie” z Robertem Pattinsonem?

Pattinson przerwie na bardziej kameralne produkcje wraca do blockbusterów. I to z całą trylogią.
06.06.2019

„Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” i „Liga sprawiedliwości”, dwa filmy Zacka Snydera przygotowane dla DC Extended Universe, nie przyniosły oczekiwanych zysków i spotkały się z chłodnym przyjęciem. Dlatego studio Warner Bros zdecydowało się na zmianę kierunku – Ben Affleck, który w obu filmach wcielił się w rolę Batmana, a także napisał scenariusz do kolejnej części, ostatecznie odszedł z projektu. Na reżysera kolejnego filmu, „The Batman”, wybrano   Matta Reevesa, który niedawno ogłosił, że tytułową rolę w filmie zagra Robert Pattinson. Jak się okazało – kluczowa dla tego wyboru okazała się rola Pattinsona w świetnym „Good Time” braci Safdie. 

Tom Hardy: samotny wilk 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Robert Pattinson (@official_robertpattinson)

Pattinson wraca do blockbusterów 

To powrót Pattinsona do kinowego mainstreamu. Kojarzony często z rolą w „Zmierzchu” aktor w ostatnich latach skupił się na bardziej kameralnych produkcjach - oprócz wspomnianego „Good Time” mogliśmy go zobaczyć m.in. w „High Life” Claire Dennis czy w mającym premierę podczas ostatniego festiwalu w Cannes horrorze „The Lighthouse” w reżyserii Roberta Eggersa („Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii”).  Nie wiadomo jeszcze, czy po zmianach do ról Jokera i Jamesa Gordona wrócą ich odtwórcy z poprzednich filmów uniwersum – Jared Leto i J.K Simmons. Potwierdzono natomiast udział Joe’ego Manganiello („Magic Mike”), który wcieli się w rolę Terminatora (Deathstroke’a).

Detektywistyczna trylogia noir 

Duet Reeves – Pattinson czeka kilkuletnia współpraca, bo podobnie jak w przypadku znakomitych „Batmanów”  Christophera Nolana będziemy mieli do czynienia z trylogią. Plotki na temat ostatecznie porzuconego scenariusza Afflecka mówiły o tym, że opowieść ma ewoluować w kierunku detektywistycznego kryminału noir, i choć pierwszy film ma się skupić na życiu młodego Batmana (podobnie jak „Batman: Początek” z 2005 roku), to Reeves zapowiada, że koncepcja Afflecka nie została porzucona w zupełności. Czy w efekcie otrzymamy mroczny, „dorosły” film o Batmanie, jakiego potrzebujemy? O tym przekonamy się dopiero za 2 lata – premierę ”The Batman” wyznaczono na 25 czerwca 2021 roku.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie