Nie tylko „Wataha”. Wybieramy najciekawsze premiery HBO w 2019 roku
YouTube

Nie tylko „Wataha”. Wybieramy najciekawsze premiery HBO w 2019 roku

Dziś poznaliśmy plany stacji na resztę roku i trzeba przyznać, że jest na co czekać.
11.06.2019

Finał „Gry o tron” i głośny „Czarnobyl” to jedne z największych serialowych przebojów ostatnich miesięcy. Nic dziwnego, że apetyt na kolejne produkcje HBO rośnie. Dziś poznaliśmy listę najważniejszych filmów i seriali, jakie pojawią się w ofercie stacji (i serwisu HBO GO) w najbliższych miesiącach. Nie wiemy, czy któryś z nich okaże się sensacją na miarę dwóch wymienionych tytułów, ale jednego jesteśmy pewni – na brak pozycji wartych zweryfikowania stacja nie może narzekać.

Czytaj też: 4 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o reżyserze „Czarnobyla”

Wataha

Na początek – mocny polski powrót. Akcja trzeciego sezonu „Watahy” zaczyna się, gdy Straż Graniczna zatrzymuje dwóch migrantów, którzy próbowali uciec z Polski na Ukrainę. Rebrow, idąc ich tropem, niespodziewanie odkrywa miejsce zbrodni. Brutalne zabójstwo odbija się echem w całej Polsce.  Markowski rozpoczyna śledztwo, a Rebrow zgłasza się po pomoc do Dobosz, zakładając, że sprawa może mieć drugie dno. 

Na ekranie znów zobaczymy m.in Leszka Lichotę, Aleksandrę Popławską, Andrzeja Zielińskiego i Dagmarę Bąk. Towarzyszyć im będą nowe twarze w obsadzie – Borys Szyc i Evgenia Akhremenko. Zobaczcie pierwszy teaser produkcji, która w ofercie HBO pojawi się jesienią.

Watchmen

Ekranizacja być może najsłynniejszej powieści graficznej w historii, czyli „Strażników” Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa, przygotowana została przez showrunnera zaprawionego w boju – w końcu Damon Lindelof ma na swoim koncie sukcesy takich seriali, jak „Zagubieni” czy „Pozostawieni”. Czy uda mu się udźwignąć ciężar oczekiwań? Gdybyśmy mieli oceniać tylko po trailerze, to powiedzielibyśmy, że ma na to duże szanse. O takie zapowiedzi walczymy!

Katarzyna Wielka

W 2019 roku czeka nas też premiera serialu HBO Katarzyna Wielka o życiu carycy Rosji, jednej z najbardziej wpływowych i kontrowersyjnych władczyń w dziejach. W jej rolę wcieli się Helen Mirren, która wydaje się wręcz stworzona do tej roli. Pamiętacie „Królową”, za którą i tak już utytułowana aktorka zgarnęła wszystkie możliwe nagrody (na czele z Oscarem) w 2006 roku? No właśnie.

Nowy papież

„Młody papież” skradł nasze serca, a kontynuacja serialu w reżyserii Paolo Sorrentino zapowiada się co najmniej równie apetycznie. Między innymi dlatego, że obok Jude’a Lawa na ekranie pojawią się m.in John Malkovich, Sharon Stone i… Marilyn Manson. Zainteresowani?

Na cały głos

Takiego Russella Crowe’a jeszcze nie znaliście – i na początku będziecie mieli problemy z rozpoznaniem Australijczyka w serialu „Na cały głos”, w którym aktor wciela się w Rogera Ailesa, założyciela i byłego prezesa stacji Fox News. Historia zmarłego w 2017 roku magnata telewizyjnego i doradcy Donalda Trumpa, który pod koniec życia został oskarżony o molestowanie seksualne przez co najmniej kilka ofiar, to gotowy materiał na dynamiczną produkcję o najbardziej palących, współczesnych tematach. Efekty poznamy już za miesiąc.

Pionier

Najnowszy hiszpański serial dokumentalny produkcji HBO Europe przedstawi sylwetkę hiszpańskiego polityka, magnata rynku nieruchomości i byłego właściciela Atletico Madryt, Jesúsa Gila. Opowieść o jego życiu powinna zainteresować zarówno fanów historii futbolu, jak i widzów, których interesują narodziny nowoczesnego, prawicowego populizmu.

Gösta

Czas odczarować Szwecję i  wyprzeć z głowy pierwsze skojarzenia o serialowych produkcjach z tego kraju – czyli kryminały i thrillery. Mamy nadzieję, że pomoże w tym pierwszy szwedzki serial produkcji HBO Europe, którego twórcą jest znany szwedzki filmowiec Lukas Moodysson, autor głośnego „Fucking Amal” z 1998 roku (naprawdę minęło już tyle czasu?). Formę reżysera zweryfikuje opowieść o psychologu dziecięcym, wyprowadzającym się ze Sztokholmu na szwedzką prowincję, który postanawia zostać najlepszym człowiekiem na świecie. A takiej pozycji nie osiąga się bez trudu... 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie