Pezet zapowiada pierwszą płytę od 7 lat. Posłuchaj singla z „Muzyki współczesnej”
YouTube

Pezet zapowiada pierwszą płytę od 7 lat. Posłuchaj singla z „Muzyki współczesnej”

Na płycie, która ukaże się we wrześniu, usłyszymy utwory nawiązujące do lat 90. Nie chodzi jednak o cytaty z klasycznego rapu...
14.06.2019

Pezet, jeden z najlepszych polskich raperów, wraca z nową płytą. „Muzyka współczesna” ukaże się w 27 września. Tytuł albumu nawiązuje do klasycznych albumów Pezeta nagranych z Noonem („Muzyka klasyczna” i „Muzyka poważna”) i Szogunem („Muzyka rozrywkowa”), jednak tym razem charakter bitów jest inny i ma się opierać na inspiracji latami 90.. Jak zapowiada raper „to mieszanka brzmień z tamtych lat, różnych i w nowej odsłonie. Znajdzie się jednak i 90 BPM i miejsce dla DJ’a”.

Zajrzyj też do wywiadu "Esquire'a" z Wojtkiem Sokołem 

Z perspektywy (prawie) 40-latka 

Pierwszym singlem promującym wydawnictwo został wyprodukowany przez Auera utwór „Obrazy Pollocka”, czerpiący z deep house’u i techno. Możecie posłuchać go poniżej: 

 

„Muzyka Współczesna” to album po prostu o życiu. Tak jak „Muzyka Klasyczna” czy „Muzyka Poważna” tylko z perspektywy prawie 40-letniego faceta, który nadal chciałby czasem robić głupoty, jednak życie teraz wygląda zupełnie inaczej. Momentami prowadzi to do frustracji, innym razem do radości, miłości i sensu. Świat zmienia się bardzo szybko, moje pokolenie to dziś ludzie dorośli, choć niektórzy dojrzewają, inni nie. Wbrew pozorom problemy mamy podobne jak wtedy” – mówi Pezet.  

Przerwa na reklamy 

Informacja o powrocie do nagrań jest tym ważniejsza, że mijająca dekada nie należała do intensywnych wydawniczo dla mierzącego się z problemami zdrowotnymi artysty. Oprócz wydanej w duecie z Małolatem „Dziś w moim mieście” i wyprodukowanej przez Sidneya Polaka „Radio Pezet” poznaliśmy tylko pojedyncze utwory przygotowane m.in. do filmów („Co jest ze mną nie tak” z „Kampera” Łukasza Grzegorzka) i reklam („Nie zobaczysz łez”, „Droga”).

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie