Aziz Ansari wraca po skandalu. „Right Now” w Netfliksie już od 9 lipca
Fot: Starstock

Aziz Ansari wraca po skandalu. „Right Now” w Netfliksie już od 9 lipca

Za reżyserię programu specjalnego odpowiadał będzie Spike Jonze.
02.07.2019

Aziz Ansari to aktor i komik, który ma na koncie role w jednych z najważniejszych seriali komediowych dekady – w „Parks and Recreation” oraz we współtworzonym przez siebie „Specjaliście od niczego”. Jego kariera w ostatnich latach wyhamowała za sprawą oskarżeń o molestowanie seksualne, które pojawiły się w pod koniec 2017 roku, na fali akcji #metoo. Opublikowany w serwisie babe.net artykuł, w którym kobieta podpisująca się pseudonimem Grace sformułowała zarzuty wobec aktora, podzielił czytelników. Jedni bronili Ansariego w przekonaniu, że opisane przez kobietę zachowania nie zasługują na emocjonalne oskarżenia i trywializują całą akcję, inni dowodzili, że  zachowanie aktora dowodzi co najmniej mizoginii i toksycznej męskości.

Czytaj też: Obrońca Michaela Jacksona, Martina Shkreliego i Jaya-Z wyspecjalizował się w przestępstwach białych kołnierzyków. Jego kancelaria zajmuje się m.in. sprawami udostępniania dziecięcej pedofilii. Ale bronienie Harveya Weinsteina okazało się wyzwaniem trudniejszym niż wszystkie poprzednie…

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @azizansari

Reżyser z pierwszej ligi

W konsekwencji aktor na wiele miesięcy zniknął z życia publicznego. Do  regularnych występów wrócił dopiero niedawno, w ramach trasy „Road to Nowhere”.  Teraz zobaczymy go również w pierwszym od 2015 roku programie specjalnym, przygotowanym dla Netfliksa. Za reżyserię „Right Now” odpowiada Spike Jonze („Ona”, „Być jak John Malkovich”), a niezapowiadany wcześniej  program pojawi się w ofercie serwisu już 9 lipca. Wczoraj do sieci trafił pierwszy zwiastun – możecie zobaczyć go poniżej.

Louie CK jak Donald Trump

Ansari nie jest jedyną gwiazdą amerykańskiego stand-upu, która w ostatnich miesiącach wróciła do występów po oskarżeniach o molestowanie lub inne przemocowe zachowania seksualne. Nowy materiał w ramach światowej trasy prezentuje również Louis CK, który w tym roku pojawi się na dwóch występach w Polsce. Przecieki z ubiegłorocznych, zamkniętych występów twórcy serialu „Louie” zostały w ubiegłym roku mocno skrytykowane przez prasę, która zarzuciła komikowi m.in. schlebianie wyborcom Donalda Trumpa. Nie wiadomo, czy mierzący się z poważniejszymi zarzutami niż Ansari Louis CK wróci jeszcze do telewizji, jednak wypowiedzi szefa stacji FX sprzed roku wskazywały, że nie jest to wykluczone.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie