Posłuchaj nowego mixtape’u Idrisa Elby
Starstock

Posłuchaj nowego mixtape’u Idrisa Elby

To kolejny muzyczny punkt w CV aktora. Może pora na jakiś wspólny utwór z Tomem Hardym i Mahershalą Alim?
08.07.2019

Idris Elba, niedoszły odtwórca roli Jamesa Bonda, najprzystojniejszy mężczyzna świata (wg magazynu „People”) i legendarny już Stringer Bell z „Prawa ulicy” niemal od początku kariery aktorskiej rozwija też swoje zdolności jako muzyk. To mniej znana część jego dokonań, ale rzut oka na dorobek Elby udowadnia, że w przeciwieństwie do Toma Hardy’ego czy Mahershali Aliego nie można mówić tylko o krótkim flircie ze światem muzyki.

Happy czyli człowiek szczęśliwy - portret Pharrella Williamsa

Współpraca z najlepszymi

Do tej pory aktor nagrał kilka EP-ek („Big Man” z 2006 roku i „High Class Problems vol. 1” z 2010), pojawił się też gościnnie na płytach Jaya-Z, Maclemore’a i Skepty. Całkiem niezły zestaw rapowych gwiazd, jak na „amatora”. W kwietniu Elba wystąpił na Coachelli, gdzie zaprezentował swój set jako DJ, również w tym roku pojawił się w utworze Wileya, jednego z najbardziej cenionych raperów w Wielkiej Brytanii. Jakby tego było mało, w ubiegłym roku powołał do życia własną wytwórnię – 7Wallace Music.

Zwrot ku reggae

Największe doświadczenie muzyczne Elba zyskał dzięki współpracy z raperami, jednak praca nad debiutem reżyserskim, ubiegłorocznym filmem „Jardie”, otworzyła go na muzykę reggae. Nowy mixtape nadzorowany przez aktora, zatytułowany po prostu „Idris Elba Presents: The YARDIE Mixtape” to wynik fascynacji brzmieniem z Jamajki, nie pozbawiony jednak grime'u i dancehallu. Znalazło się na nim 12 premierowych utworów, w tym 3 autorstwa samego Elby. Posłuchajcie tego albumu, żeby sprawdzić, czy i na tym polu Elba należy do światowej czołówki. Lub poczekajcie na powrót cieplejszych dni – wtedy powinien zabrzmieć jeszcze lepiej.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie