Znamy szczegóły spin-offu „Big Lebowskiego”. W roli głównej John Turturro
Kadr z "Big Lebowski"

Znamy szczegóły spin-offu „Big Lebowskiego”. W roli głównej John Turturro

„The Jesus Rolls” pojawi się w kinach najprawdopodobniej już na początku przyszłego roku.
09.07.2019

W ubiegłym roku minęło 20 lat od premiery filmu „Big Lebowski”, kultowej komedii braci Coen. Jubileuszowi towarzyszyła powracająca od kilku lat plotka o możliwej kontynuacji filmu – jak się okazało, niepozbawiona podstaw. Już w przyszłym roku na ekranach kin powinniśmy zobaczyć spin off, zatytułowany „The Jesus Rolls”. I choć nie będzie on dziełem braci Coen, a w rolach głównych nie zobaczymy gwiazd oryginału – czyli Jeffa Bridgesa i Johna Goodmana – to i tak warto zwrócić uwagę na tę produkcję. W końcu po zakończeniu „Breaking Bad” też niewiele osób wierzyło w powodzenie spin offu („Zadzwoń do Saula”), który okazał się jednym z najlepszych seriali ostatnich lat.

Czytaj też: Krytycy i ludzie kina wybrali najlepsze filmy dekady

Spin-off i remake w jednym

Przykład „Zadzwoń do Saula” pasuje też dlatego, że i kontynuacja „Big Lebowskiego” będzie opowiedziana z perspektywy znanego z oryginału, „charyzmatycznego” bohatera – w tym przypadku będzie to Jesus Quintana, przeciwnik Kolesia i Waltera w grze w kręgle. „The Jesus Rolls” to jednocześnie remake francuskiego filmu „Going Places” z 1974 roku. Główną rolę, podobnie jak u braci Coen, zagra ich wieloletni współpracownik – John Turturro („Barton Fink”, „Bracie, gdzie jesteś?”), który będzie odpowiadał również za scenariusz i reżyserię.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez John Turturro (@john_turturro)

Błogosławieństwo braci

Turturro, którego w ostatnich latach widzieliśmy m.in. w kolejnych częściach „Transformersów”, a ostatnio – w „Glorii Bell” Sebastiana Lelio, powiedział w wywiadzie dla „The Independent”, że film został dobrze przyjęty przez twórców oryginału, z którymi pozostaje w przyjacielskich stosunkach. I dodał: „to film, który ma pokazać, jak głupi są mężczyźni”. Obok samego twórcy na ekranie zobaczymy m.in. Susan Sarandon, Audrey Tatou i Bobby’ego Carnavale.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie