Bboy z Żoliborza, który odniósł sukces w świecie opery. Zobacz film „Inner Voice”
Kadr z filmu/ Shootme Vimeo

Bboy z Żoliborza, który odniósł sukces w świecie opery. Zobacz film „Inner Voice”

Jakuba Józefa Orlińskiego mogliście poznać bliżej dzięki rozmowie z poprzedniego numeru naszego pisma. Teraz możecie też zobaczyć krótkometrażowy dokument, poświęcony temu inspirującemu artyście.
11.07.2019

„Jedno z najgorętszych nazwisk świata opery, w repertuarze barokowym radzi sobie równie doskonale, jak na parkiecie tańcząc breaking”- tak w skrócie przedstawialiśmy Jakuba Józefa Orlińskiego, jednego z bohaterów trzeciego numeru „Esquire’a” z tego roku. Utalentowany 28-latek zrobił olbrzymie wrażenie nie tylko na naszej redakcji – możemy go zobaczyć również w świetnym krótkometrażowym dokumencie, przygotowanym przez duet reżyserski Andiamo (w którego skład wchodzą Michał Więckowski i Mateusz Erdmann).

Coś całkowicie własnego - rozmowa z Jakubem Józefem Orlińskim 

Festiwalowa rewelacja 

Za produkcję odpowiada agencja Shootme (rozmowę z jednym z członków grupy, Michałem Kluskiem, odpowiedzialnym m.in. za zdjęcia duetu Pro8l3m w Gadani i w Karaczi, znajdziecie tu). Film został ciepło przyjęty na kilku festiwalach filmowych, m.in. na Moscow Shorts, gdzie zdobył nagrodę za najlepsze zdjęcia. Od niedawna można go oglądać w całości w Internecie – link do video znajdziecie poniżej.

INNER VOICE

• INNER VOICE • W shootme opowiadamy obrazami, bo wierzymy, że piękno ma wpływ na nasze życie i to my tworzymy rzeczywistość. Z tych samych powodów chcemy pokazać wam ten krótki dokument, który przez półtora roku jeździł po festiwalach, zdobywał nominacje i nagrody by teraz skraść świat cyfrowy i dotrzeć do Was. Duet reżyserski Andiamo oraz Adam Suzin, będący autorem wspaniałych zdjęć, opowiedzieli historie niezwykłego chłopaka, jakim jest Jakub Józef Orliński - BBoy z warszawsiego Żoliborza, który już na stałe zadomowił się na deskach Oper na całym świecie, a jego głos zachwyca ludzi w każdym jego zakątku. „Inner Voice” to projekt dla nas szczególny, dzis oddajemy go Wam. Niech porusza to co w naszej ciszy ukryte. HD -> https://vimeo.com/341985459 • ENG • Our stories are told through beautiful images, because we believe that beauty influences our lives and helps us create reality. Having that in mind, after 18 months of travel through numerous festivals and screenings, earning nominations and awards, this short documentary is now ready to be shared with YOU and the World online. ANDIAMO, our Directors Duo along with Adam Suzin responsible for the beautiful images, are telling us the story of an amazing man – Jakub Józef Orliński, a B-boy from Warsaw whose fantastic voice is regularly stealing hearts of Opera audiences worldwide. HD -> https://vimeo.com/341985459

Opublikowany przez SHOOTME Visual Artists Czwartek, 13 czerwca 2019

Zapomniana klasyka 

Polecamy też odsłuch albumu "Anima Sacra", uznawanego za jedno z najciekawszych operowych nagrań ubiegłego roku. Wydana przez Warner Classics & Erato płyta zawiera m.in nieznane arie XVIII-wiecznych kompozytorów ze szkoły neapolitańskiej, niewykonywane od prawie 300 lat. Nawet jeśli na co dzień nie słuchacie muzyki z repertuarem klasycznym, zaufajcie nam - ten album warty jest waszej uwagi. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie