Lexus NX po liftingu
Fot. Materiały promocyjne

Moto & Tech

Lexus NX po liftingu

Nie ma rewolucji. Jest subtelny makijaż.
19.04.2017

Od premiery Luxusa NS minęły ledwie trzy lata, a na Międzynarodowych Targach w Szanghaju producent zaprezentował odświeżoną wersję popularnego SUV-a. Na pierwszy rzut oka różnic specjalnie nie widać, ale diabeł, jak zawsze, tkwi w szczegółach.

 

Nowy model to m.in. nowe reflektory, nowe tylne światła i zmienione boczne wloty powietrza. Wymieniono też 18-calowe felgi. Zmiany, które widać jeszcze mniej, ale mają być bardziej odczuwalne podczas jazdy, dotyczą zawieszenia. Zdaniem producenta nowe amortyzatory to wyraźna poprawa komfortu prowadzenia auta. Z bardziej ekstrawaganckich zmian warto wspomnieć o możliwości otwarcia bagażnika bez użycia rąk. Wystarczy poruszyć odpowiednie miejsce pod tylnym zderzakiem.   

 

Producent zmienił również nazwę benzynowego modelu NX. Dotychczasowy NX 200t to teraz NX300. Auto będzie dostępne również w wersji F Sport z, jak głosi nazwa, bardziej sportowym wnętrzem. Z kolei hybrydowy NX 300h napędza teraz 2,5-litrowy silnik z 4 cylindrami i dwoma silnikami elektrycznymi. Dotychczasowe osiągi modelu maja pozostać bez zmian.

 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo