Prawdopodobnie najbardziej luksusowy pociąg na świecie
Fot. JIJI PRESS, Youtube

Moto & Tech

Prawdopodobnie najbardziej luksusowy pociąg na świecie

Z zewnątrz wygląda niemal jak standardowy skład japońskiej szybkiej kolei. Pozory jednak mylą. Tu wszystko jest ponad standard.
08.05.2017

Można podróżować pierwszą klasą, ale po co się męczyć? Skoro istnieje coś lepszego, a nas na to stać, wystarczy przy odrobinie szczęścia kupić bilet i niczym więcej się nie przejmować. Absolutnie niczym, bo wszystko jest na miejscu, czyli na wyposażeniu pociągu Shiki-Shima (Wyspa czterech pór roku) zbudowanym przez Japońską Kolej Wschodnią.

 

Zobacz także: Najpiękniejsze trasy kolejowe świata

 

To pociąg rejsowy. Nim jeździ się przede wszystkim dla przyjemności. Szklane sufity i duże okna służą do podziwiania przemierzanej okolicy. W środku nie ma przedziałów. Są apartamenty dla jednej lub dwóch osób. W każdym znajduje się toaleta, sypialnia i prysznic. Tu liczy się elitarność, dlatego skład liczy 10 wagonów z miejscami dla maksymalnie 34 pasażerów.

 

  

Jeśli zgłodniejemy, zawsze możemy liczyć na obsługę wagonu restauracyjnego. W praktyce to mobilny lokal szczycący się gwiazdką Michilen, w którym podaje się śniadania i kolacje o dwóch porach. Wyjątkiem są lunche przygotowywane trzy razy dziennie. W razie potrzeby wybrany człowiek obsługi może być również naszym osobistym konsjerżem.  

 

 

Przejechanie najdłuższej możliwej trasy zajmuje trzy dni i dwie noce. Polak bez osoby towarzyszącej zapłaciłby za taką podróż ok. 25 tys. zł. Ale są i apartamenty deluxe. Tu cena wzrasta do ok. 33 tys. zł. 

 

 

By wybrać się w podróż pociągiem Shiki-Shima, trzeba zapisać się na stronie Japońskiej Kolei Wschodniej i liczyć na szczęście w loterii. Cierpliwość również nie zaszkodzi. Wszystkie terminy od grudnia 2017 do marca 2018 r. są już zajęte.   

 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo