Najlepsze godziny na zamieszczanie zdjęcia na Instagramie
Fot. Istock

Najlepsze godziny na zamieszczanie zdjęcia na Instagramie

W końcu jeśli już coś publikujemy, chcemy, by zobaczyło to jak najwięcej osób.
11.05.2017

Społecznościowi giganci dobrze wiedzą, jak zarabiać na narzędziach, które oddają nam za darmo. Zgoda, prawie za darmo. W końcu w zamian chcą jak najwięcej naszych danych i informacji o sposobie poruszania się w sieci, ale to już rozważania na inny temat. Teraz interesuje nas godzina publikacji, która sprawi, że nasz post, w przypadku Instagrama zdjęcie, trafi do największej liczby odbiorców.

 

Zobacz także: 5 instagramowych profili, którymi powinien zainteresować się każdy facet

 

Specjalizująca się obsłudze kont na Instagramie brytyjska firma Hopper przeanalizowała publikację 1,2 mln zaplanowanych przez siebie postów.  Na tej podstawie jej pracownicy wytypowali dwie najlepsze pory publikacji zdjęć. Od poniedziałku do piątku to czas między 18 a 19:30, a w weekendy najlepszą godziną będzie 11. 

 

 

Dlaczego akurat wtedy? Odpowiedź jest prosta. Statystycznie to w tych godzinach najwięcej osób korzysta z aplikacji. Wówczas mamy więc zdecydowanie większe szanse, że ktoś dostrzeże naszą fotografię. Oczywiście warto wziąć pod uwagę strefy czasowe. Jeśli większość znajomych lub fanów mamy za oceanem, będziemy musieli jakoś się do nich dopasować. Ewentualnie zapłacić komuś, by dopasował się za nas.

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie