7 sposobów na wykorzystanie starego telefonu lub tabletu
Fot. Istock

Moto & Tech

7 sposobów na wykorzystanie starego telefonu lub tabletu

Wyrzucanie urządzenia to najgorszy możliwy pomysł.
12.05.2017

Większość z nas regularnie zmienia telefon, niekiedy również i tablet. Czasem korzystamy z jakiejś promocji, dostajemy go w tzw. prezencie i nagle okazuje się, że mamy w domy więcej elektroniki niż zamierzaliśmy. I co wtedy? Owszem,zawsze możemy pobyć się wysłużonego już sprzętu,ale to nie bezie najmądrzejsza decyzja. Istnieje kilka praktycznych rozwiązań, jak chociażby te przytoczone przez serwis Popular Machanics 

 

7 sposobów na wykorzystanie starego telefonu lub tabletu

 

 

 

 

 

1. Zrób z niego szafę grającą

 

Jeśli stary tablet lub telefon obsługiwał Bluetooth, a z pewnością tak było, możesz podłączyć go do bezprzewodowych głośników i korzystać z największych cyfrowych bibliotek zapełnionych muzyką. Stosowne aplikacje umożliwią ci również wygodne słuchanie radia internetowego lub odbiór w sieci sygnału nadawanego przez tradycyjną radiostację. 

 

 

2. Zarządzaj z niego całym smart domem

 

Jeśli mieszkasz w tzw. inteligentnym domu, musisz nim jakoś zarządzać. Nie ma potrzeby, byś robił to za pomocą nowego urządzenia, z którego korzystasz na co dzień. Wszystkie niezbędne aplikacje, a zazwyczaj nie jest ich mało, możesz zainstalować starszym urządzeniu i z powodzeniem kierować swoim królestwem z jego poziomu. W ten sposób nie będziesz obciążał pamięci domyślnego urządzenia. Nawet jeśli wiekowy tablet lub smartfon ma mocno wyeksploatowaną baterię, zawsze możesz na stałe podłączyć go do zasilania.

 

 

3. Zadbaj o bezpieczeństwo 

 

Każdy tablet lub telefon umożliwia ci nagrywanie filmów. To oznacza, że możesz wykorzystać go jako dodatkową lub podstawową kamerę. Zdalny podgląd obrazu umożliwi ci stosowna aplikacja w urządzeniu, z którego korzystasz na co dzień. Nie chodzi tylko o nieproszonych gości. Pozostawione na moment dzieciaki i zwierzęta również potrafią narobić sporo problemów.

 

 

4. Dodatkowy monitor (wyświetlacz)  

 

Rozwiązanie przydatne przede wszystkim w przypadku tabletu ze względu na wielkość ekranu. Możemy zintegrować go z laptopem i mieć zdalny podgląd na komputer. To wymaga jednak zgodności systemów operacyjnych i niezbędnej aplikacji. Oba urządzanie muszą być również włączone i podłączone do internetu.

 

5. Cyfrowa ramka do zdjęć 

 

Brzmi może nieco ekstrawagancko, ale czasem trzeba pozwolić się na jakiś zbytek. Powieszony lub stojący telefon bądź tablet może prezentować ulubione zdjęcie, pokaz slajdów lub wyświetlać zapętlony film. Lepszy efekt i większe możliwości osiągniesz za pomocą stosownej aplikacji. Jeśli wiekowe już urządzenie ma słabą baterię, zawsze możesz na stałe podłączyć je do zasilania.

 

6. Czytaj z niego e-booki 

 

Nie musisz od razu kupować dedykowanego czytnika. Wystarczy, że zainstalujesz odpowiednią aplikację w wiekowym telefonie lub tablecie. A jeśli już kupiłeś, możesz zintegrować oba urządzenia i używać ich naprzemiennie. Upewnij się tylko, że wiekowy sprzęt umożliwia ci korzystanie z Wi-Fi.  

 

7. Oddaj go dzieciom

 

Nie będą goniły za najnowszym modelem, więc masz gwarancję, że się ucieszą. To zawsze dobry sposób, by zapoznały się z nowymi technologiami. Bez trudu znajdziesz i zainstalujesz we wręczonym urządzeniu programy gwarantujące odpowiedni poziom kontroli rodzicielskiej. Zanim jednak podarujesz taki tablet lub telefon, upewnij się, że nie zostałeś na nim czego, na co młodzi są po prostu jeszcze za młodzi. 

 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo