Nowe telewizory Loewe. Gigant i dzieło sztuki
Telewizor Loewe bild 9, fot. Materiały promocyjne

Nowe telewizory Loewe. Gigant i dzieło sztuki

Co dwie wyjątkowe matryce, to nie jedna.
13.06.2017

Jeśli zastanawiacie się, w jakim telewizorze oglądać ostatnie mecze Polaków w eliminacjach mistrzostw świata i najpewniej te rozgrywane na rosyjskim mundialu, warto zwrócić uwagę na dwie naprawdę mocne propozycje marki Loewe. Bo jak wiadomo, piłka nożna „to taki sport, gdzie 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy".

 

Loewe bild 9 – telewizor jako dzieło sztuki

 

Stworzony przez Bodo Sperleina, dyrektora kreatywnego Loewe. Wygląda niezwykle elegancko i zarazem nowocześnie. To ciekawe połączanie wyrafinowania z minimalizmem oraz lekkości z najnowocześniejsza technologią - OLED i Dolby Vision. Dostępny jest w dwóch kolorach - grafitowym i bursztynowym. Ekran ma zaledwie 7 mm grubości, dzięki czemu jest cieńszy niż większość smartfonów.

 

 

Technologia OLED wykorzystuje samopodświetlające się piksele organiczne, czego efektem jest niezwykła jakość obrazu. W przeciwieństwie do LCD nie wymaga podświetlenia. Kiedy piksele nie są aktywne są po prostu czarne. Czas reakcji wynosi mniej niż mikrosekundę. 

 

 

Po uruchomieniu ekran Loewe bild 9 automatycznie unosi się do góry odsłaniając potężny soundbar. Telewizor wyposażono w sześć głośników o mocy 120 W z czterema pasywnymi membranami. Idealnie uzupełniają go głośniki Loewe klang 9 Głośniki komunikują się bezprzewodowo. Zintegrowany z telewizorem dekoder dźwięku 5.1 pozwala uniknąć zakupu zewnętrznego amplitunera. 

  

Dane techniczne Loewe bild 9 

 

Przekątna ekranu : 55" / 65"

Technologia wyświetlania: technologia OLED

Rozdzielczość: Ultra HD

Technologia HDR: Dolby Vision, HDR10, HLG

Odbiór: DVB-T2/C/S2, analogowa, 2x CI

Łącza: 4x HDMI, 3x USB, wejście micro AV, zintegrowany WLAN, LAN 

Cyfrowa nagrywarka DR+: 1 TB pojemności, funkcja Multi Recording (jednoczesne nagrywanie do 2 programów i oglądanie trzeciego)

Dźwięk: 120 W (6 głośników, 4 pasywne membrany)

Opcje ustawień: Podstawa podłogowa, meblowa, uchwyt ścienny.

Cena: od 33.990 PLN 

 

Loewe bild 7.77 – największy telewizor OLED

 

Zamontowano w nim największą obecnie dostępną matrycę OLED. T odaje spektakularny efekt w porównaniu z z konwencjonalnymi telewizorami LCD. Dodatkową jest tutaj słynne oprogramowanie do przetwarzania obrazu Loewe o nazwie VantaVision. 

 

 

Wersje 7.55 i 7.65 nie odbiegały cenowo od koreańskich odpowiedników. Podobnie jest w przypadku modelu 7.77, którego cena wyniesie 69.990 PLN. Oznacza to, że niemiecki telewizor jest obecnie jest tańszy niż jego odpowiednik koreańskiego LG.

 

Po włączeniu telewizora ukryty elektryczny silnik podnosi ekran a oczom i uszom widza ukazuje się dyskretny soundbar. Na widoku pozostaje jedynie wyświetlacz telewizora. Jakość dźwięku i zintegrowany Bluetooth sprawiają, że streamowanie audio ze smartfona i tabletu do bild 7 jest bardzo proste i w pełni zadowalające.

 

 

Ekran ma grubość poniżej 7 mm, a pokrywa z tkaniny ukrywa złącza i przewody z tyłu telewizora. Poza uchwytem ściennym przygotowano także podstawy podłogowe i meblowe.  Dzięki temu telewizor może stać się istotnym elementem wystroju wnętrza.

 

W sumie Loewe oferuje 7 modeli z matrycami OLED w rozmiarach 55, 65 lub 77 cali, każdy dostępny w różnych wersjach kolorystycznych i montażowych. Razem daje to 42 warianty telewizorów Loewe OLED. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie