Najkrótsze drogi do śmierci. 6 z najniebezpieczniejszych tras świata
Fot. art_ni, Instagram

Moto & Tech

Najkrótsze drogi do śmierci. 6 z najniebezpieczniejszych tras świata

Niedoświadczony kierowca nie ma tam czego szukać.
10.08.2017

Każdy policjant powie, że nie ma szybkiej i bezpiecznej jazdy. Czasem jednak równie fikcyjna jest jazda wolna i bezpieczna. Niemożliwe? Bynajmniej. Zapomnijcie na moment o komfortowym wciskaniu gazu na nizinach i wyobraźcie sobie drogi powyżej 4 tys. metrów nad poziomem morza. Co więcej, drogi, na których porządnie wylany asfalt jest niekiedy luksusem, a życzenie zasiadającemu za kierownicą tradycyjnej „szerokości” zakrawa na ponury żart. Słowem, zapnijcie pasy, bo tam inaczej się nie da. Chyba że chcecie dołączyć do tych, którzy nie dojechali do końca trasy.

  

 Najniebezpieczniejsze drogi świata 

 

1.  Przełęcz Los Caracoles, Chile

 

 

A post shared by Moto Terapia (@terapiaenmoto) on Jul 24, 2017 at 5:55am PDT

 

Andy są piękne, ale śmiertelnie niebezpieczne. Wie o tym każdy, kto choć raz przebył tę trasę łączącą Argentynę i Chile. Tu nie ma miejsca błąd. Tym bardziej, że nie ma też żadnych zabezpieczeń. Umiejętności to podstawa.

  

2. Yungas Road, Boliwia

 

 

Od 1999 r. na 70 km trasy z La Paz do Coroico mówi się Droga Śmierci. Wtedy zginęło na niej ośmiu izraelskich turystów. Rocznie ten sam los spotyka od 200 do 300 osób. Jest stromo, wąsko (ok. 3 m) i bardzo wysoko. Trasa rozciąga się od 1200 m do 4600 m n.p.m. 

 

3. Droga ze Srinagar do Leh, Indie

  

 

Ok. 400 km po śmiertelnie niebezpiecznych himalajskich przełęczach. Podróż rejsowym autobusem wydłuża się do ponad doby i wymaga noclegu. Polisa na życie to tutaj podstawa. Choć trzeba przyznać, że widoki zapierają dech w piersiach. Nie tylko ze strachu.

 

4. Droga Trolli, Norwegia

 

 

A post shared by @art_ni on Jun 22, 2017 at 1:35pm PDT

 

Część drogi krajowej nr 63 łączącej Åndalsnes, Valldal i Geiranger. Te aż 11 serpentyn zakręcających pod katem 180 stopni budowano 8 lat. Tutaj kierowca musi być maksymalnie skupiony. W przeciwnym razie marnie skończy. Niezwykłe widoki zimnej nordyckiej przyrody i prawdopodobnie jedyny na świecie znak drogowy „Uwaga, trolle”.

  

5. Droga Syczuan - Tybet, Chiny

  

 

A post shared by Adela Stoulilová (@adelideli) on Sep 15, 2014 at 9:31am PDT

 

Końca konfliktu między władzami w Pekinie a autonomiczną prowincją nie widać, dlatego przejechanie tego górskiego odcinka wymaga specjalnego pozwolenia. Szczęśliwych kierowców czekają niezapomniane widoki, ale i równie prawdziwe co niebezpieczne spadające kamienie i zawroty głowy.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo