25 najnowocześniejszych miast na świecie. Wcale nie wygrała Azja
San Francisco, fot. Istock

Moto & Tech

25 najnowocześniejszych miast na świecie. Wcale nie wygrała Azja

11.08.2017

Według Światowej Organizacji Zdrowia za niespełna 35 lat dwie trzecie światowej populacji będzie mieszkało w miastach. To kolejne 2,5 mld osób w porównaniu do obecnych statystyk. Najlepiej przypływ mieszkańców zniosą najbardziej rozwinięte aglomeracje. To znaczy te, w których wprowadzono nie tylko najnowocześniejsze rozwiązania urbanistyczne, ale i te oferujące perspektywiczną pracę, idącą w parze z rozwojem technologii. Słowem, wówczas najlepiej być mieszkańcem któregoś z nich. Będzie po prostu łatwiej. Przynajmniej na podstawie dzisiejszej teorii. Tyle wstępu. Czas na konkrety.

 

Zobacz także: Najlepsze miasta do życia 2017. Dwa są z Polski

 

By ułożyć listę najlepiej technologicznie rozwiniętych miast i zarazem tych z największymi perspektywami, redaktorzy Business Insider skonsultowali się z firmą  2thinknow. Jej pracownicy na co dzień analizują postęp technologiczny w miejskich aglomeracjach. Ci wzięli pod uwagę m.in. liczbę zgłoszonych patentów przypadającą na jednego mieszkańca, liczbę start-upów, działań wspierających nowe technologie czy poziom używania smartfonów.

 

 

Co ciekawe, na pierwszym miejscu znalazło się San Francisco, a nie któreś z niemalże w pełni skomputeryzowanych azjatyckich miast. To zasługa przede wszystkim Doliny Krzemowej, czyli światowego epicentrum najnowocześniejszych technologii. W pierwszej dziesiątce znalazło się w sumie aż sześć amerykańskich miast. Za San Francisco na liście figurują Nowy Jork (2.), Los Angeles (4.), Boston (7.) i Chicago (10.).

 

Azja, co raczej nie dziwi, również ma się dobrze. Piąty jest Seul, szóste chińskie Tajpej, ósmy Singapur. Jedynym przedstawicielem Europy okazał się Londyn, zajmujący 3. pozycję.

 

Najnowocześniejsze miasta na świecie

 

1. San Francisco (USA)
2. Nowy York (USA)
3. Londyn (Wielka Brytania)
4. Los Angeles (USA)
5. Seul (Korea Południowa)
6. Tajpej (Chiny)
7. Boston (USA)
8. Singapur
9. Toronto (Kanada)
10. Chicago (USA)
11. Dallas (Teksas)
12. Tokio (Japonia)
13. Sztokholm (Szwecja)
14. Vancouver (Kanada)
15. Amsterdam (Holandia)
16. Pekin (Chiny)
17. Szanghaj (Chiny)
18. Montreal (Kanada)
19. Bengaluru (Indie)
20. Shenzhen (Chiny)
21. Berlin (Niemcy)
22. Hong Kong (Chiny)
23. Kopenhaga (Dania)
24. Barcelona (Hiszpania)
25. Waszyngton (USA)

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo