Te słuchawki tłumaczą 40 języków w czasie realnym
iStock

Moto & Tech

Te słuchawki tłumaczą 40 języków w czasie realnym

What a time to be alive!
15.11.2017

The Dash Pro, efekt współpracy Bragi – firmy specjalizującej się w produkcji słuchawek bezprzewodowych - i aplikacji iTranslate, która zgodnie z nazwą zajmuje się dostarczaniem rozwiązań pomagających w tłumaczeniach to kolejny dobry news dla tych, którzy chcieliby zabłysnąć znajomością języków, ale potrzebują odrobiny wsparcia ze strony czynników zewnętrznych. Niedawno informowaliśmy o tym, że naukowcy potwierdzili korzystny wpływ na alkoholu na znajomość języków obcych. Teraz kolej na futurystyczne słuchawki ułatwiające komunikację właściwie w każdym zakątku globu.

 

Post udostępniony przez BRAGI (@hellobragi)


„Inteligentne” słuchawki Bragi ułatwiają porozumiewanie zwłaszcza wtedy, gdy w trybie AirTranslate korzystają z nich dwie osoby, ale również rozmowa z przypadkowo spotkaną osobą może okazać się owocna dzięki bluetoothowemu połączeniu ze smartfonem.

 

Produkt Bragi i iTranslate to tylko część większego trendu – kolejne start-upy próbujące przełamywać bariery językowe dzięki nowym technologiom rosną jak grzyby po deszczu. W zeszłym roku podobne rozwiązanie zaproponowała firma Waverly Labs, której słuchawka, nazwana The Pilot, doczekała się nominacji w prestiżowym konkursie Beazley Designs of The Year. Nawet pewnie charakterystyczne dla prototypów braki (kto korzystał ze słuchawek bezprzewodowych, łączących się z urządzeniami przez Bluetooth, z pewnością zna kilka uciążliwych przykładów) nie zmienią faktu, że swobodna komunikacja z osobami nie znającymi naszego ojczystego języka jest jednym z ciekawszych wyzwań dla firm technologicznych. A gdy weźmiemy pod uwagę rozwój samouczenia maszyn, zdaje się, że przełom jest coraz bliżej.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo