Pierwszy latający samochód już w sprzedaży
YouTube

Pierwszy latający samochód już w sprzedaży

Jeśli spodziewaliście się czegoś rodem z „Powrotu do przyszłości”, możecie się srogo rozczarować.
09.03.2018

Skoro w ubiegłym miesiącu udało się wystrzelić samochód w kosmos, spełnienie marzeń o latającym aucie rodem ze starych filmów science-fiction musiało być tylko kwestią chwili. I oto jest – maszynę, która pobudzała wyobraźnię twórców science-fiction przez dziesiątki lat, zaprezentowano w tym tygodniu na międzynarodowych targach samochodowych w  Genewie.

Jednak ci, którzy spodziewali się przynajmniej jakiejś wersji DeLoreana z „Powrotu do przeszłości”, mogą być trochę rozczarowani – holenderski PAL-V to raczej przystosowana do ulicznych warunków wersja wiatrakowca. Na ziemi samochód osiąga maksymalnie nieco ponad 40 km/h, niewiele szybszy jest w powietrzu, gdzie jego prędkość ograniczona jest do 50 km/h. Bardziej imponujący jest maksymalny pułap, na jaki może wzlecieć PAL-3 – mowa o prawie 3,5 km wysokości. Sprawdźcie, jak będzie prezentował się w akcji. 

Samochód dostępny jest w dwóch wersjach – spersonalizowanej (Liberty Pioneer Edition) i standardowej (Liberty Sport Edition) – na które można już składać zamówienia na stronie producenta. Ile zapłacimy za możliwość posiadania na własność „:samochodu przyszłości”? Odpowiednio – 499 tys. euro i 299 tys. euro. Choć lekcje latania PAL-V wliczone są w cenę, to by zamówić sprzęt musicie dodatkowo dysponować licencją pilota i dostępem do lądowiska.

Bądźmy ze sobą szczerzy - przy prototypie latającej taksówki Ubera PAL-V wygląda raczej mało imponująco. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie