Z góry świat wygląda piękniej. Zobacz zdjęcia mistrza aerofotografii
iStock

Z góry świat wygląda piękniej. Zobacz zdjęcia mistrza aerofotografii

Andrew Griffiths od dziecka fascynował się lataniem i fotografią. Połączenie tych pasji zaowocowało wieloma nagrodami i świetnym kontem na Instagramie.
07.08.2018

„Od najmłodszych lat miałem obsesję na punkcie latania” – wyznał w jednym z wywiadów Andrew Griffiths, australijski fotograf, prowadzący na Instagramie profil @lensalot.  „W mojej rodzinie żartowano, że jak tylko nad domem przelatuje samolot lub helikopter, od razu biegnę do drzwi, żeby zobaczyć, co to. Ku rozbawieniu mojej dziewczyny – wciąż to robię”.

Architekt w przestworzach 

Mimo tej obsesji Griffiths nie od razu związał swoją karierę z lataniem – najpierw zdobył wykształcenie architektoniczne, a dopiero później znalazł sposób na zawodowe połączenie fascynacji lotnictwem z drugą wielką pasją - fotografią. Griffiths zaczął fotografować miasta z perspektywy samolotu, a później poszło już z górki: jego zdjęcia zaczęto wykorzystywać w celach komercyjnych, a on sam zdobył wiele wyróżnień – m.in. w prestiżowym konkursie International Aerial Photography. W naszej galerii znajdziecie kilka wybranych fotografii jego autorstwa.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie