Pracujesz w domu? Oto sprzęt, który powinieneś mieć
fot. materiały prasowe

Pracujesz w domu? Oto sprzęt, który powinieneś mieć

Nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne to nie tylko drukowanie, skanowanie czy kopiowanie dokumentów. Specjalnie dedykowane aplikacje pozwalają na zdalny wydruk zdjęć, dokumentów, skanowanie ich i przechowywanie danych w chmurze.
02.11.2018

Urządzenia wielofunkcyjne, które umożliwiały skanowanie i kopiowanie oraz prosty wydruk, mocno ewoluowały. Obecnie oferują one szereg nowych możliwości. Drukarka atramentowa może być znacznie bardziej wydajna niż ta sprzed kilku lat. Nowe technologie uzupełniania atramentu rozwiązały również problem zachlapanych dłoni, biurka czy samego urządzenia. Najnowsze propozycje producentów w zakresie uzupełniania tuszu umożliwiają higieniczne i bezproblemowe napełnienie nim zbiorników. Jakość druku w kolorach lub druk zdjęć także uległy transformacji. Nowe urządzenia drukujące oferują znacznie więcej wariantów drukowania, szczególnie w kolorze. Zwiększyła się także znacząco wydajność drukarek atramentowych, pozwalających na wydruk większej liczby stron tekstu czy zdjęć. Technologie, dostępne niegdyś wyłącznie dla dużych korporacji ze względu na wysokie koszty eksploatacji, stały się bardziej przystępne cenowo i zagościły w biurach jednoosobowych firm, fotografów, freelancerów, a nawet studentów.

Nowoczesne urządzenia drukujące

Nowoczesne urządzenia drukujące oferują najwyższą jakość druku w swojej klasie oraz możliwość skanowania i kopiowania. Ich instalacja jest prosta i bezproblemowa. Drukarki działają w oparciu o połączenie z komputerem czy telefonem za pomocą USB, ale również są dostępne warianty takie jak Ink Tank 415 i 419, umożliwiające wydruk za pomocą Wifi Direct i sieci bezprzewodowej. Dzięki aplikacji HP Smart można wydrukować zdjęcie, dokument czy prezentację z dowolnego urządzenia mobilnego. Jest to bardzo korzystna opcja, ponieważ dane coraz częściej przechowuje się w chmurze, przez co są one dostępne z komputerów i właśnie urządzeń mobilnych. Awaria komputera firmowego na spotkaniu z klientem nie będzie przeszkodą, gdyż nadal można bezprzewodowo wydrukować fakturę, prezentację czy ofertę z telefonu lub za pomocą tabletu.

Funkcjonalność przede wszystkim

Niektóre urządzenia wielofunkcyjne umożliwiają zdalny wydruk zdjęć, dokumentów z dowolnego urządzenia, a to dzięki wbudowanemu interfejsowi Wifi Direct i obsłudze sieci bezprzewodowej. Technologia jest na tyle uniwersalna, że pozwala studentom na wydruk notatek a fotografom zdjęć po sesji studyjnej lub plenerowej z plików zapisanych na telefonie i tablecie. Drukowanie zdjęć dotyczy również tworzenia prywatnych albumów pamiątkowych. Aplikacja obsługująca drukarkę pozwala na wydruk okolicznościowych zdjęć przez telefon, fotek znajdujących się w pamięci telefonu lub na popularnych portalach społecznościowych, i to wszystko w sposób idealny, bez marginesów i w pełnej rozdzielczości. Zaletą tak stworzonych albumów będzie również trwałość, ponieważ wydrukowane zdjęcia nie blakną i zachowują trwałość nawet 22 razy dłużej. Urządzenia pozwalają także na łatwe skanowanie przy użyciu aparatu oraz przesyłanie dokumentów pocztą elektroniczną lub do chmury niemal z dowolnego miejsca na świecie. Bardzo łatwo w ten sposób skopiować notatki z zajęć czy dokumenty firmowe, następnie przechowywać je w chmurze i wydrukować wtedy, kiedy okażą się niezbędne.

Wysoka wydajność

Urządzenia wielofunkcyjne to także ogromna wydajność i bardzo dobra jakość wydruku. Na przykład dzięki drukarkom HP Ink Tank można wydrukować aż do 8000 stron w kolorze lub 15000 stron czarno-białych. Staje się to realne dzięki zastosowaniu oryginalnego tuszu HP, który można uzupełnić w bardzo prosty i higieniczny sposób. O konieczności uzupełnienia tuszu informują przeźroczyste zbiorniki. Jednym zerknięciem można kontrolować poziom tuszu bez konieczności sprawdzania informacji w ustawieniach systemowych. System łatwego uzupełniania atramentu z zamykanych „niekapiących” butelek zapobiega także jego wyciekaniu. Nie pobrudzi się w ten sposób biurka, dokumentów czy dłoni podczas napełniania zbiornika tuszem.

Urządzenia wielofunkcyjne oferują wiele możliwości freelancerom, przedstawicielom wolnych zawodów, pasjonatom fotografii, studentom, a także osobom lubiącym uwieczniać aparatem swoje życie codzienne. Dodatkowo przy zakupie urządzenia HP można liczyć na zwrot do 100 zł, dzięki promocji CASHBACK. Wystarczy kupić wybrane urządzenie marki HP, zarejestrować jego dowód zakupu i numer seryjny w formularzu zgłoszeniowym, a zwrot pieniędzy otrzyma się przelewem. Lista produktów objętych promocją jest dostępna na stronie sklepu HP.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie