CUPRA Ateca: jedyny taki SUV

CUPRA Ateca: jedyny taki SUV

CUPRA Ateca to pierwszy model nowej na rynku motoryzacyjnym marki CUPRA. To auto o sportowych osiągach, wyjątkowe i wyrafinowane. Samo spojrzenie na ten samochód budzi emocje.
15.01.2019

CUPRA to nowa marka, wydzielona z hiszpańskiego SEAT-a. Pierwszym modelem zaprezentowanym przez nową markę jest CUPRA Ateca – SUV o sportowych możliwościach, który dostarcza również odpowiedni komfort użytkowania oraz przestronne wnętrze. Jego wyrafinowaną stylistykę podkreślają 19-calowe felgi w kolorze miedzi, a dynamiczna sylwetka zdradza pasję do sportowych emocji, która przyświeca twórcom tego samochodu.
Z zewnątrz CUPRA Ateca robi wrażenie. Uwagę przykuwa bardzo dynamicznie poprowadzona linia świateł LED z przodu, do tego mocne cięcia z boku i opadająca ku tyłowi linia dachu. felgi można zamówić w kolorze czarnym lub dedykowanym CUPRA kolorze miedzianym. Z tyłu o sportowej mocy auta przypominają cztery końcówki układu wydechowego. Lusterka boczne w lśniącej czerni odróżniają się kolorystycznie od nadwozia, które jest dostępne w sześciu kolorach.
Stylistyka wnętrza podąża za wyrafinowanym designem nadwozia. Do wykończenia samochodu użyto najlepszych materiałów i zadbano o detale. fotele wykonane są z Alcantary lub ze skóry, a miłośnicy sportowej jazdy mogą zamówić również wersję z fotelami kubełkowymi z Alcantary. Również deska rozdzielcza jest dostępna w różnych wersjach kolorystycznych: czarnym Glossy Black lub srebrnym Chrome. Obszyte skórą kierownica i dźwignia zmiany biegów mają subtelne i eleganckie przeszycia w kolorze miedzi.
Pod maską SUV-a CUPRA Ateca pracuje 2-litrowy silnik TSI o mocy 300 KM. Maksymalny moment obrotowy to 400 Nm. Te liczby przekładają się na emocjonujące osiągi. Do setki CUPRA Ateca rozpędza się w 5,2 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 247 km/h. Silnik połączony jest z 7-biegową automatyczną skrzynią DSG nowej generacji. Napęd 4Drive przenosi moc silnika na wszystkie koła sportowego auta.
W aucie można elektronicznie regulować tryby jazdy. Wyjątkowym jest ten dodatkowy: „CUPRA”, zarezerwowany dla żądnych najmocniejszych sportowych wrażeń. Samochód jest wyposażony w najnowocześniejsze systemy wspomagania jazdy, zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa i wygodę przy prowadzeniu. Aktywny tempomat, asystent parkowania, system kamer 360 stopni i wirtualny kokpit to tylko jedne z nich.
Nowy SUV CUPRA Ateca to auto dla osób niezależnych, które cenią styl i piękno oraz mają zamiłowanie do sportowych emocji.

W zależności od wariantu i wersji zużycie paliwa w cyklu od 8,5 l/100 km do 8,9 l/100 km, emisja CO2 od 192 g/km do 201 g/km (dane na podstawie świadectw homologacji typu). Zużycie paliwa i emisja CO2 zostało określone zgodnie z procedurą WLTP. O szczegóły zapytaj Autoryzowanego Dealera Marki lub sprawdź na stronie www.cupraofficial.pl/wltp.html.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie