Rewolucyjny smartfon czy nieporęczny gadżet? Samsung zaprezentował Galaxy Fold
Fot: Starstock

Rewolucyjny smartfon czy nieporęczny gadżet? Samsung zaprezentował Galaxy Fold

Za model zapłacimy 2 tysiące euro. Co otrzymujemy w zamian?
22.02.2019

Po miesiącach spekulacji Samsung nareszcie odsłonił wszystkie karty i oficjalnie zaprezentował rewolucyjny smartfon o rozkładanym ekranie - Galaxy Fold. I choć cztery miesiące wcześniej urządzenie z dokładnie takim samym ekranem zaprezentowała chińska firma Royole, to smartfon Samsunga wygląda produkt na znacznie bardziej zaawansowany technologicznie.

Piękno wnętrza... 

Urządzenie wyróżnia się znakomitą specyfikacją - Galaxy Fold w trybie telefonu wyposażony jest w ekran o przekątnej 4,6 cala o rozdzielczości 840x1960 pikseli, który po rozłożeniu zmienia się w zgrabny tablet o 7,3-calowym ekranie i oszałamiającej rozdzielczości 1536x2152 piksele. Ale to wnętrze smartfonu robi na nas największe wrażenie. W środku znajdziemy bowiem 12 GB RAM, superszybką pamięć o pojemności 512 GB, procesor wykonany w 7-nanometrowym procesie technologicznym i dwie baterie o łącznej pojemności 4380 mAh. 

Optymalizacja oprogramowania też wygląda imponująco, bo Samsung dostosował Androida tak, by przy rozłożonym ekranie można było w urządzeniu wygodnie korzystać aż z trzech aplikacji jednocześnie. Do tego dochodzi komfortowa obsługa gestami, zapewne dobry, potrójny aparat z tyłu oraz równie niezły, podwójny z przodu. 

...i problemy praktyczne 

Niestety, za tak wyśrubowaną specyfikację trzeba sporo zapłacić - w Europie urządzenie kosztować będzie 2 tys. dolarów. Krytycy zwracają również uwagę na brak praktycznego zastosowania dla rozkładanego ekranu w smartfonie. Na komfortową pracę 7-calowy ekran to za mało, tym bardziej, że współczesne smartfony są niewiele mniejsze i ekrany z reguły mają przekątną między pięcioma a sześcioma calami. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tech | Gadget | Innovation ⚡ (@t3chformation)

Samsung Galaxy Fold to spory smartfon o grubości 17 mm - nie da się więc schować do do kieszeni ot tak. Jak urządzenie poradzi sobie w zderzeniu z twardą praktyką i ergonomią codziennego korzystania? O tym przekonamy się już po 26 kwietnia, na kiedy zaplanowano premierę modelu. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie