Reklama

Tak poprawnie wymawia się nazwy słynnych włoskich modowych marek

O klasie świadczy również świadomość.

Tak poprawnie wymawia się nazwy słynnych włoskich modowych marek Fot. Istock
Tagi: moda, włochy
Reklama

Jak cię widzą, tak cię piszą. Jeśli więc jesteś naprawdę dobrze ubrany i ktoś zapyta cię o markę twojego swetra, garnituru, koszuli, czy butów, lepiej poprawnie wypowiedz jej nazwę. W przeciwnym razie cały czar pryśnie, najesz się niewyobrażalnego wstydu i co najwyżej wyjdziesz na kogoś aspirującego do korzystania z owców pracy uznanych projektantów. A dobrze wiemy, że pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne, o ile nie najważniejsze. Od czegoś trzeba jednak zacząć. Od czego? Najlepiej od początku. Skupmy się więc na włoskich markach.

 

Zobacz także: Tak poprawnie wymawia się nazwy popularnych marek samochodów

 

Na myśl przychodzą chociażby Ermenegildo Zegna, Isaia, Corneliani, Cesare Attolini, czy Brunello Cucinelli. Wszystkie kojarzą się z elegancją, luksusem i... pozornie łatwą wymową. Pozornie, bo sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Ale spokojnie. Nikt nie wymaga od ciebie czystego włoskiego. Warto jednak zachować językową poprawność, świadomość i w efekcie klasę. Z pomocą przychodzi więc legendarny kapitan Picard. No dobrze, Patrick Stewart, który specjalnie dla Esquire zaprezentował, jak powinno wymawiać się nazwę nie tylko wspominanych modowych marek. Udanego łamania języka. 

  

Najbardziej stylowi mężczyźni na Instagramie

@nickwooster - pracował dla...

1/10

@nickwooster - pracował dla Calvina Kleina, Ralpha Laurena, Neiman Marcus i Bergdorf Goodman. Autorytet w dziedzinie mody, stały bywalec fashion weeków (nie tylko męskich!)
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Reklama

Inne artykuły

Reklama