Reklama

Właściwe noszenie spinki do krawata

Wbrew pozorom szalenie łatwo o błąd.

Właściwe noszenie spinki do krawata Fot. Wikipedia
Reklama

Polacy nie są specjalnymi fanami spinek do krawata. Gdy włączy się telewizor, trudno zobaczyć kogoś znanego z tą charakterystyczną namiastką biżuterii. Wiele osób po prostu uważa, że jeśli ktoś już zakłada spinkę, to raczej po to, by poradzić sobie z nieokiełznanym krawatem lub zwyczajnie coś zamaskować. Szkoda, bo to bardzo wdzięczny i praktyczny element męskiego stylu. Choć oczywiście nikogo nie należy przekonywać na siłę. 

 

Skąd wzięła się spinka do krawata?

 

Wszystko wskazuje na to, że to amerykański wynalazek. W dodatku o dość militarnej przeszłości, bo pierwotnie noszony przez żołnierzy w mundurach wyjściowych. I być może dlatego prędzej spinkę zobaczymy na krawacie kogoś zza oceanu niż w Europie. Na Startym Kontynencie niektórzy uznają spinkę nawet za przeżytek. Ostatecznie decyzja należy jednak do nas. W końcu poprawnie dobrana i założona spinka zawsze będzie elegancko wyglądać. To, czy ktoś z założenia ją uznanie, czy też nie, to osobna kwestia. 

 

Jak zakładać i nosić spinkę do krawata?

 

Spinkę najlepiej założyć, licząc od góry, dokładnie między trzecim a czwartym guzikiem koszuli. Olbrzymie znacznie ma również relacja między długością ozdoby a szerokością krawata. Poprawnie założona spinka powinna kończyć się mniej więcej w 3/4 szerokości krawata. W przeciwnym razie, będzie to wyglądało albo śmiesznie (za krótko), albo nieestetycznie (za długo).  

 

Esquire Elements Of Style: Tie Bars

Some helpful tips to update your suit game.

Opublikowany przez Esquire na 11 stycznia 2017

 

Gdy wszystko jest na właściwym miejscu, tylny krawat nie spłata figla noszącej go osobie. Dyskretnie schowa się za dłuższym, zewnętrznym odpowiednikiem. Całość natomiast będzie prezentowała się stabilne i elegancko.

 

Jak dobrać spinkę do krawata? 

 

Estetyka jest pojęciem względnym, ale w tym przypadku obowiązuje jedna, uniwersalna zasada. Żadna spinka nie powinna za nadto przyciągać uwagi, tym samym odwracając ją od twarzy osoby, która ją założyła. Dobrym pomysłem będzie również unikanie łączenia krawata i spinki pokrytych wzorami. Te dwa elementy powinny się uzupełniać, a nie powielać. 

 

Na koniec jeszcze jedna uwaga. Nie zakładajmy spinki, gdy nosimy kamizelkę. W końcu wtedy krawat i tak jest za nią częściowo schowany.

Najbardziej stylowi mężczyźni na Instagramie

@nickwooster - pracował dla...

1/10

@nickwooster - pracował dla Calvina Kleina, Ralpha Laurena, Neiman Marcus i Bergdorf Goodman. Autorytet w dziedzinie mody, stały bywalec fashion weeków (nie tylko męskich!)
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Reklama

Inne artykuły

Reklama