Reklama

Tak właściwie dobierzesz pasek do spodni

Jeden błąd może zniweczyć wszystko.

Tak właściwie dobierzesz pasek do spodni Fot. Istock
Tagi: garnitur, styl
Reklama

Męska garderoba nie musi być obszerna jak damska. Powinna być za to elegancka i funkcjonalna. Są rzeczy, który każdy facet po prostu powinien posiadać. Dodajmy, każdy chcący dobrze wyglądać. W przypadku garnituru spinka do krawata czy spinki do mankietów nie są koniecznością, choć niewątpliwie drzemie w nich olbrzymia wizerunkowa siła, o tyle nikt nie wyobraża sobie założenia do marynarki i koszuli spodni bez paska. A jeśli nawet, będzie to wyglądało po prostu niekompletnie i śmiesznie. Zresztą dotyczy to każdych spodni ze szlufkami. Także jeansów i tych typu chinos. Jeśli są szlufki, powinien być i pasek. Tu chodzi o coś więcej niż jedynie przytrzymanie spodni.

 

Jak dobrać pasek do spodni? 

 

Punktem wyjścia jest kolor. Warto mieć w szafie przynajmniej dwa paski - czarny i brązowy. O tym, jaki wybierzemy, powinno decydować dobrane przez nas obuwie. Czarne buty to oczywiście czarny pasek. W przypadku brązowego jest o tyle łatwiej, że trudno o taki sam odcień brązu w dwóch elementach garderoby. Pole manewru jest zdecydowanie większe. Zatem jeśli na naszych nogach nie ma czarnego obuwia, na naszych spodniach nie powinno być i czarnego paska. W przypadku garnituru zawsze wybierajmy ten węższy, czarny ze srebrną klamrą. Paski casualowych modelki są szersze i pasują w zasadzie do wszystkich pozostałych spodni.

 

Elements of Style - Belts 101

Not just for holding your pants up. (But mostly for holding your pants up.)

Opublikowany przez Esquire na 22 lutego 2017

 

Z jakiego materiału powinien być wykonany pasek? 

 

Ten do garnituru zawsze powinien być skórzany. Te casualowe również, ale w tym przypadku możemy wybierać jeszcze z plecionych, zamszowych lub materiałowych. Wszystko zależy od naszego stylu. Zawsze jednak pasek powinien kolorystycznie pasować butów, a klamra do danego stroju.  

 

Jak dobrać rozmiar paska? 

 

Najlepiej zacząć od zmierzenia obwodu pasa, a potem spojrzeć w powszechnie dostępne tabele rozmiarów pasków. Rozmiar paska, np. 100, to długość od środkowej dziurki do klamry. Wszystko powinno do siebie pasować, ponieważ zarówno za długi, jak i za krótki pasek będzie wyglądał po prostu źle. Z kolei pasek najkorzystniej zaprezentuje się, jeśli zapniemy go na trzecią dziurkę od końca. Jeśli kupujemy go w dobrym stacjonarnym sklepie, sprzedawca zawsze może zrobić kilka dodatkowych dziurek na poczekaniu. Zwykle są w odstępach 2,5 cm.

 

Jaką klamrę wybrać do paska?

 

W przypadku garnituru jedyny dobry wybór to klasyczna, prostokątna klamra. Ten wzór sprawdzi się zresztą zawsze. Musimy tylko pamiętać, by szerokość paska pasowała do szerokości szlufek. W przypadku pozostałych spodni wybór jest większy. Tu możemy sięgnąć po tzw. automaty. Pozwalają o wiele precyzyjniej dobrać rozmiar bez patrzenie na dziurki.

Kultowe modele sneakersów, które nigdy się nie znudzą

Adidas Stan Smith - Stały się...

1/8

Adidas Stan Smith - Stały się tak powszechne, że już niemal zapominamy, ze zostały tak nazwane po słynnym amerykańskim tenisiście. Stan Smithy zadebiutowały w 1971 roku i dziś zajmują należyte miejsce w panteonie ponadczasowych sneakersów. Noszone przez wszystkich, od Pharella przez osoby zasiadające w pierwszych rzędach na pokazach mody. Posiadać parę Stan Smithów to obowiązek. (Możesz wybrać klasyczny model lub ten w nowej wersji z Primeknitu) /fot. Adidas
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Reklama

Inne artykuły

Reklama