Dapper Dan i Gucci – z Harlemu na wybiegi
www.instagram.com/gucci/

Styl

Dapper Dan i Gucci – z Harlemu na wybiegi

Krawiec Mike’a Tysona, Floyda Mayweathera Juniora i legend rapu nawiązał współpracę z włoskim domem mody
12.09.2017

Daniel Day, założyciel legendarnego harlemskiego butiku Dapper Dan, doskonale pamięta lata 80. i 90., gdy rapowe gwiazdy pokroju LL Cool J’a czy Erica B i Rakima zapoczątkowały łączenie wzorów z osiedla z klasyczną elegancją. Pamięta, bo sam współpracował z tymi artystami, a lista jest znacznie dłuższa i obejmuje najlepszych bokserów globu (Mike Tyson i Floyd Mayweather Jr.), raperów (obok już wymienionych ubierał także Nelly’ego, KRS-One’a czy Salt’n’Pepa) oraz Alpo Martineza, słynnego dilera z Nowego Jorku. Do fanów projektanta zaliczają się m.in. Marc Jacobs i David LaChapelle.

A także projektanci Gucciego, na których kilka miesięcy temu posypały się gromy za kopiowanie jednego z modeli Dappera – kurtki stworzonej w 1989 roku dla sprinterki Diane Dixon, złotej medalistki z Seulu. Sprawa była o tyle kuriozalna, że między 1982 a 1992 rokiem Daniel Day zasłynął między innymi posługiwaniem się logotypami Louisa Vuittona czy Gucci bez zgody tych firm, co miało wymierny wpływ na zamknięcie salonu na 125 ulicy. 

Sytuacja zatoczyła więc koło, a może i dwa koła, zważywszy na ostatnie doniesienia – Gucci pomoże Dapperowi przywrócić legendarny butik, w przyszłym roku pojawi się również wspólna kolekcja kapsułowa legendy z Harlemu i włoskiego domu mody. Atelier startuje pod koniec roku, na efekty współpracy projektantów poczekamy do wiosny 2018. 


 

Post udostępniony przez Gucci (@gucci)12 Wrz, 2017 o 4:03 PDT

 

Post udostępniony przez Gucci (@gucci)12 Wrz, 2017 o 6:35 PDT

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo