Kim jest Jeremy Meeks, nowy model Tommy’ego Hilfigera?
Chloe Green i Jeremy Meeks/ Starstock

Kim jest Jeremy Meeks, nowy model Tommy’ego Hilfigera?

„Prison Bae” zrobił błyskawiczną karierę dzięki zdjęciu w kartotece policyjnej.
27.02.2018

Współpraca Gigi Hadid z Tommym Hilfigerem trwa już od dłuższego czasu i zaowocowała czterema kolekcjami kapsułowymi.  Ostatnią z nich zaprezentowano w czasie mediolańskiego tygodnia mody, jednak na wybiegu Hadid nie była jedyną osobą skupiającą na sobie uwagę publiczności. Swoją pozycję musiała dzielić z Jeremym Meeksem, którego kariera należy do najbardziej zaskakujących we współczesnej modzie.

A wszystko zaczęło się od… zdjęcia w policyjnej kartotece. Meeks ma za sobą bogatą, kryminalną przeszłość – spędził m.in. 2 lata w więzieniu za pobicie 16-latka oraz napad rabunkowy.  Był też członkiem słynnego gangu Crips, a w 2014 roku znów został zatrzymany za posiadanie broni i po raz kolejny trafił za kratki. I wtedy z pomocą przyszedł Internet.

Photo of: Jeremy Meeks SPD NEWS - WESTON RANCH OPERATION CEASEFIRE ENFORCEMENT MISSION Due to a recent increase of...

Opublikowany przez Stockton Police Department na 18 czerwca 2014


Niebieskooki mężczyzna stał się bohaterem virala – media i internauci okrzyknęli Meeksa „przystojniakiem” i tak wystartowała modelingowa kariera, o jakiej eks-gangster nawet nie śnił. Jednak na przeszkodzie do pełnej satysfakcji ze świeżo podpisanych kontaktaktów z White Cross Managment czy Giną Rodriguez stał jeden fakt – Meeks nadal siedział w więzieniu.

Dopiero w marcu 2016 roku gwiazda Meeksa mogła rozbłysnąć na dobre – pokazy (Philpp Plein), okładki i kampanie reklamowe uczyniły go jednym z najgorętszych nazwisk wybiegu, co potwierdza również ubiegłotygodniowy występ dla Hilfigera.


Co ciekawe, identyczną drogę - od policyjnych kartotek przez uznanie internautów na okładki modowych magazynów - przeszedł jeszcze inny "seksowny więzień" - 20-letni Mekhi Alante Lucky. Nie wiemy tylko, czy to dowód na sukces programu resocjalizacyjnego w USA, czy raczej potwierdzenie, że początki internetowej sławy nie zawsze biorą się z robienia rzeczy pożytecznych, rozsądnych czy nawet zgodnych z prawem. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie