Muzyczna kolekcja Supreme, Undercover i Public Enemy
www.instagram.com/supremenewyork/

Muzyczna kolekcja Supreme, Undercover i Public Enemy

Jun Takahashi z Undercover kocha muzykę, co wielokrotnie znalazło odzwierciedlenie w jego projektach.
16.03.2018

W nowej kolekcji Supreme i Undercover, która trafiła do sklepów nowojorskiej marki 15 marca, znajdziemy kurtki, bluzy i t-shirty inspirowane okładkami płyt legendarnego rapowego składu – Public Enemy. Wśród nich wyróżniają się kurtki z grafiką z „Fear of Black Planet” – trzeciego albumu grupy, wydanego w 1990 roku i stanowiącego kamień milowy w rozwoju gatunku. Poniżej znajdziecie video, w którym Chuck D opowiada o motywacjach przyświecających zespołowi w czasie nagrywania albumu:

Supreme znane jest z popkulturowych cytatów w swoich kolekcjach, ale założyciel Undercover, Jun Takahashi, wydaje się jeszcze większym fanem muzyki niż projektanci nowojorskiej marki. Świadczyć może o tym powołanie do życia „wytwórni” Undercover Records w 2006 roku. Ten fikcyjny label zajmuje się tworzeniem zespołowych gadżetów artystom przeważnie nie istniejącym (jak Punk Floyd czy The Space Nurse), ale na brak hołdów dla prawdziwych muzyków w swoim katalogu Undercover nie może narzekać.

Pierwsze kolekcje Takahashiego inspirowane były estetyką punkową, anarchistycznymi hasłami i tatuażami Patti Smith. Duża w tym zasługa muzycznej przeszłości projektanta, który jeszcze w szkole grał w zespole Tokyo Sex Pistols. Jak przekonacie się z poniższego klipu, to nazwa może mało oryginalna, ale za to całkiem adekwatna.


W późniejszych latach na t-shirtach i innych ubraniach, zaprojektowanych przez Japończyka, znałazły się motywy nawiązujące m.in. do Nirvany, Joy Division, Talking Heads, Jesus and Mary Chain, Davida Bowie, Television, Radiohead i Can. Gust muzyczny na piątkę, a kto wie, czy projekty nawet nie lepsze. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie