Kolekcja Reserved Re.Design.02 w męskiej odsłonie

Kolekcja Reserved Re.Design.02 w męskiej odsłonie

Wzory inspirowane rock’n’rollem lat 80., modą uliczną i polską sztuką awangardową
11.04.2018

Re.Design.02 online i w Złotych Tarasach

Wiosenna odsłona męskiej kolekcji Reserved Re.Design.02 jest już dostępna w sklepie internetowym reserved.com oraz stacjonarnie w warszawskich Złotych Tarasach we flagowym salonie marki. Przypadnie do gustu entuzjastom mody, ponieważ pełno w niej odświeżonych klasyków w unowocześnionej formie. Inspirowana jest stylem zespołów muzycznych z lat osiemdziesiątych, czerpie inspiracje z ulic europejskich miast.

Printy, denim i geometryczne formy

Kosmiczne nadruki i denim wręcz mundurkowy - oto mężczyzna w stylu Re.Design.02. Proste, prostokątne formy stanowią wspaniałe tło dla gwiezdnych obrazów i rysunkowych portretów kosmonautów. Te znajdują się nie tylko klasycznie na t-shirtach, lecz także na koszulach. Jeans wykorzystany w kolekcji jest surowy, bardzo gruby i plastyczny. Ciemny granat z białymi przeszyciami mógłby wystąpić we współczesnej wersji „Człowieka z marmuru”. Towarzyszą mu biel, beż i pomarańcz, przybierając fasony proste i intrygujące jednocześnie.

Poszerzone ramiona, duże, nakładane kieszenie, geometryczne cięcia, a wszystko noszone warstwowo, począwszy od cienkiego, przylegającego do ciała golfu. Jest nieco zapożyczeń od subkultur, na tyle subtelnych jednak, by stworzyć nowy język. Pojawia się męski trencz: antracytowy, z dwoma rzędami guzików i szerokim paskiem. Na pierwszy rzut oka klasyczny, lecz gdy przyjrzymy mu się bliżej, zauważymy dwie warstwy klap kołnierza. Całości towarzyszą czarne skórzane akcesoria: sztyblety, sznurowane buty za kostkę i prostokątna torebka „nerka”.

Awangarda i wygoda

Reserved Re.Design.02 jest kolekcją odnoszącą się w swych inspiracjach do polskiej sztuki dwudziestego wieku. Kolory jak z dawnych plakatów, rzeźbiarskie, modernistyczne konstrukcje, odważne, lecz wygodne kroje, wyraziste przeszycia niczym zdecydowane, mocno naszkicowane kreski. Mimo artystycznych założeń, ubrania z logo Re.Design.02 stawiają na utylitaryzm trendów w męskiej garderoby.

Sesja zdjęciowa autorstwa duetu Magda Wunsche / Agnieszka Samsel została zrealizowana dla Re.Design.02 z udziałem Xaviera Buestel’a, jednego z najbardziej rozchwytywanych modeli ostatniego sezonu. Moden ma na koncie współpracę dla takich marek jak Hermes, Gucci, Alexander McQueen, Valentino, Dries van Noten. Zdjęcia powstały we wnętrzach Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Więcej na: www.reserved.com

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie