Nowe buty Kanye Westa i Adidasa trafią do sklepów już w tym tygodniu
www.instagram.com/solebox/

Nowe buty Kanye Westa i Adidasa trafią do sklepów już w tym tygodniu

Yeezy to prawdziwy modowy fenomen ostatnich lat.
11.04.2018

Trudno wyobrazić sobie poważną dyskusję o wyrazistych zjawiskach we współczesnej modzie bez poruszenia tematu współpracy Adidasa i Kanye Westa. Za każdym razem premiera nowego modelu wiąże się z imponującymi kolejkami pod nielicznymi salonami, do których trafiają buty, wysokimi cenami na rynku wtórnym i medialnym szumem. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego modelu, pierwszego, który nie wykorzystuje technologii Boost - Adidas Yeezy 500 Desert Rat, który trafi do sprzedaży 14 kwietnia.

 

Post udostępniony przez solebox (@solebox)

Patrząc na gigantyczne zainteresowanie projektami Westa aż trudno uwierzyć, że pierwsze buty sygnowane nazwiskiem rapera pojawiły się w sklepach zaledwie 11 lat temu. Współpraca z japońską marką BAPE zaowocowała modelem Fs-001, nawiązującym kolorystycznie do okładki zdobiącej płytę „College Dropout”. Później przyszła pora na efektowne kolaboracje z Louis Vuitton, a w 2009 roku pojawiły się pierwsze Yeezy – wtedy jeszcze zaprojektowane dla Nike. Współpraca z tą firmą zaowocowała kilkoma modelami, za które dziś trzeba zapłacić nawet ponad 10 tys. dolarów – jak w przypadku limitowanej Nike Air Yeezy 2 w wariancie Red October.

 

Post udostępniony przez @sne4kerz

Jednak mimo popularności modeli przygotowanych z Nike, West nie był usatysfakcjonowany warunkami kontraktu i w 2013 roku ogłosił nawiązanie współpracy z Adidasem. W efekcie powstały m.in. takie modele, jak wysokie Yeezy 750 Boost czy ubiegłoroczne, „dad-core’owe” Yeezy 700 Boost, które „zainspirowały” projektantów Balenciagi do stworzenia słynnego modelu Triple S. 

Czy mimo wysokiej ceny (w Polsce to ponad 800 zł) Yeezy 500 Desert Rat powtórzą te sukcesy? Chętnych na buty z pewnością nie braknie, zwłaszcza że - jak zawsze - nie kupimy ich na każdym rogu. W naszym kraju stacjonarnie buty będzie można kupić jedynie w sklepie Chmielna 20 LAB w Warszawie. Teraz pozostaje czekać na ruch Balenciagi. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie