Diet Prada i Dolce & Gabbana walczą na kopie
Stefano Gabbana, Scarlett Johansson i Domenico Dolce/ Starstock

Diet Prada i Dolce & Gabbana walczą na kopie

Pojedynek autorów znanego profilu na Instagramie i Stefano Gabbany wkroczył na nowy poziom.
29.06.2018

Gdy serwis Diet Prada (za którym stoi duet Instagramowiczów znanych z tropienia plagiatów, kopii i „inspiracji” w świecie współczesnej mody) zarzucił Dolce & Gabbana podkradanie pomysłów od Gucci, chyba nikt nie spodziewał się, że konflikt eskaluje i przybierze tak karykaturalne formy. Zwłaszcza, że sam profil DP jest świetnym dowodem na to, że kopiowanie cudzych rozwiązań to dziś właściwie chleb powszedni – „kultura remiksu” na dobre zadomowiła się na światowych wybiegach.

Gabbana żąda przeprosin 

Jednak Stefano Gabbana nie zamierzał odpuścić – krytyków swoich projektów nazwał idiotami, a od autorów profilu domagał się przeprosin, jednocześnie tworząc hashtag #PleaseSaySorryToMe” (czyli po prostu „Przeproście”). W międzyczasie autorzy Diet Prada ujawnili swoją tożsamość w rozmowie z „Business of Fashion”  i zadebiutowali własną kolekcją, w której znalazł się między innymi t-shirt… z hashtagiem Gabbany.

W oparach absurdu 

Szczęśliwy happy end i historyjka bez znaczenia? Spokojnie – instagramowicze z misją i projektant-miliarder nie należą do osób, które łatwo przełkną podobne zniewagi. Na kosztujący 32 dolary t-shirt Diet Prada dom mody, który Stefano Gabbana prowadzi ze swoim byłym partnerem – Domenico Dolce, odpowiedział t-shirtem z tym samym hashtagiem. Jednak jeśli chcecie wziąć symboliczny udział w tym nonsensownym sporze i wesprzeć D&G, będziecie musieli zapłacić… 385 dolarów. Ciąg dalszy tego najdziwniejszego „beefu” ostatnich miesięcy (a konkurencja jest przecież spora) prawdopodobnie już wkrótce – hashtag #pleasesaysorrytous, którym odpowiedzieli Tony Liu i Lindsey Schuyler, tylko czeka na wykorzystanie. Choćby i na designerskim AGD.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie