"Efekt Southgate’a". Dzięki trenerowi reprezentacji Anglii sprzedaż kamizelek skoczyła o 35%
Zdjęcia: Starstock

"Efekt Southgate’a". Dzięki trenerowi reprezentacji Anglii sprzedaż kamizelek skoczyła o 35%

Awans do ćwierćfinału to jedno, ale oczy świata zwrócone są na Garetha Southgate'a także z innego powodu.
04.07.2018

Gareth Southgate, były piłkarz, a obecnie selekcjoner angielskiej reprezentacji, musiał przeżywać wczoraj trudne chwile w czasie serii rzutów karnych, która miała rozstrzygnąć o wyniku spotkania jego podopiecznych z Kolumbią. Tym bardziej, że media skwapliwie przypominały mu o chybionej jedenastce z półfinału Euro 96, która wtedy zdecydowała o porażce z Niemcami. Wczoraj na szczęście (dla Southgate’a) skuteczniejsi okazali się Anglicy, ale wspinanie się po mundialowej drabince to nie jedyny sukces, jakim może się pochwalić szkoleniowiec w ostatnich dniach. Drugi ma związek z modą.

Ubierz się jak reprezentant Anglii za 250 funtów 

Jak poinformowali przedstawiciele sieci Marks & Spencer, odpowiedzialnej za projekt oficjalnych garniturów brytyjskiej reprezentacji, sprzedaż charakterystycznych dla trenera kamizelek od początku turnieju skoczyła aż o 35%. Zjawisko zostało okrzyknięte przez prasę „efektem Southgate’a”. I kto by pomyślał, że wytwornym Anglikom jeszcze więcej stylu może dodać piłka nożna? Swoją drogą – by ubrać się jak jedni z faworytów do mistrzowskiego tytułu, nie trzeba wydawać kosmicznych kwot. Za replikę oficjalnego garnituru reprezentacji Anglii zapłacimy 264 funty, czyli trochę ponad 1300 zł. Za samą kamizelkę dopłacimy 65 funtów (325 zł).  

Southgate w stylu "Esquire'a" 

Jeśli chcesz wnieść odrobinę innowacji do stylu wypracowanego przez Anglików, porady dotyczące dobierania elementów do granatowego garnituru znajdziesz w najnowszym numerze "Esquire'a". Zainspiruj się sesją Victora Demarcheliera i zajrzyj do naszego niezbędnika. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie