Karl Lagerfeld i Puma zapowiadają wspólną kolekcję kapsułową
Fot. mat. prasowe

Karl Lagerfeld i Puma zapowiadają wspólną kolekcję kapsułową

To część obchodów wyjątkowej rocznicy w historii Pumy - w październiku firma świętuje 50 urodziny kultowego modelu Suede.
12.09.2018

Suede, jeden z najbardziej znanych modeli Pumy, 16 października skończy 50 lat. To buty, które przez pół wieku mocno zapracowały na swój kultowy status. Afroamerykanie pokochali je za rolę, jaką odegrały w zdobyciu medalu przez Tommiego Smitha w 1968 roku – a właściwie za legendarną ceremonię rozdania medali, w czasie której czarnoskórzy reprezentanci USA wznieśli ręce odziane w czarne rękawice i zdjęli buty, by dać świadectwo rasowym prześladowaniom. Model niezmiennie cieszy się wielką popularnością w środowisku hip-hopowym, ale też w świecie ekskluzywnej, hi-endowej mody.
Czytaj też: Dlaczego nowa kampania Nike rozwścieczyła Donalda Trumpa? 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ato Boldon (@atoboldon)

Od butów do kolekcji

Nic dziwnego, że nawet tak zapracowany projektant jak Karl Lagerfeld, podjął się zaprojektowania własnej wersji Suede na urodziny modelu. Na tym jednak nie koniec – przedsięwzięcie szybko przerodziło się w stworzenie kompletnej, kapsułowej kolekcji składającej się z 13 elementów. Z połączenia tych dwóch kultowych posiadających unikalną estetykę marek, powstała szykowna, nowoczesna fuzja charakterystycznego stylu Karla Lagerfelda i streetstyle’owych klasyków Pumy w sportowym wydaniu. Premiera już 19 października.

Suede w smokingu

W kolekcji KARL LAGERFELD X PUMA znajdziemy też oczywiście dwa modele uniseksowych Suede inspirowanych ikoniczną estetyką projektanta – smokingiem, wysokim, białym kołnierzykiem, krawatem i czarnymi okularami. Buty te łączą elementy charakterystyczne dla stroju Lagerfelda ze współczesnym, streetwear’owym stylem i są pełne zabawnych grafik lub wymiennych akcesoriów w kształcie okularów przeciwsłonecznych.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie