Marcello Mastroianni w Rejkiawiku. Haratyk prezentuje "islandzką" kolekcję na jesień/zimę 2018/2019
Fot: Adam Pluciński / Move-Picture

Marcello Mastroianni w Rejkiawiku. Haratyk prezentuje "islandzką" kolekcję na jesień/zimę 2018/2019

Jak wypadło połączenie włoskiej nonszalancji i islandzkiej surowości? Zobaczcie sesję zdjęciową, promującą kolekcję.
30.11.2018

Pamiętacie tegoroczną, wiosenną kolekcję Wojtka Haratyka? Kilka miesięcy po ciepłej, inspirowanej "Tamtymi dniami, tamtymi nocami" sesji przyszła pora na podróż na północ. Choć nie zabraknie też włoskiego sznytu, bo najnowsza kolekcja, „Avventura islandese”, to wg samych twórców "efekt  wyobrażenia sobie, co by było gdyby Marcello Mastroianni czy Alain Delon gościli gdzieś między Rejkiawikiem a Husavikiem". Utrzymana w duchu nienachalnej elegancji, wielkomiejskiego stylu, włoskiego myślenia o krawiectwie kolekcja łączy islandzką miłość do natury, włoską sprezzaturę i francuską zadziorność. 

Wyspa wełny 

Paleta barw wykorzystanych w „Avventura islandese” wyciągnięta została z późnych lat 60. i całej późniejszej dekady. Dominują odcienie karmelu, kolorów ziemi, błękitu, zieleni, szarości i różnych odsłon granatu. Inspiracje Islandią mają swoje przełożenie w tkaninach, chociaż te pochodzą głównie z Włoch. "Avventura islandese" to wariacja na temat wełen: w kolekcji wykorzystano miękkie flanele, alpakę, kaszmir oraz wełny wielbłądzie i delikatne merino. Widać to szczególnie w ręcznie robionych swetrach. 

Pakiet zimowy 

W kolekcji nie zabrakło klasyków marki - kurtki bomber i kilku rodzajów płaszczy: od reglanowych, długich trenczów i klasycznych dwurzędowych płaszczy polo. Pojawiają się także nowe, niezastąpione w sezonie zimowym kożuchy. Efekty sesji promującej "Avventura islandese" znajdziecie w naszej galerii: 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie