Dzieła świni-artystki inspiracją dla nowego zegarka Swatch
Fot: mat. prasowe

Dzieła świni-artystki inspiracją dla nowego zegarka Swatch

Poznajcie panią Pigcasso – malarkę, za której obrazy trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych.
25.01.2019

Pigcasso, świnia z Republiki Południowej Afryki, miała zaledwie dwa miesiące, gdy nad nią i jej siostrą Rosie zawisło widmo rzeźni. Gdy ostatecznie zwierzęciu udało się ocaleć, Pigcasso zdecydowała się rozpocząć nowe życie i zajęła się malarstwem. Później poszło jak z płatka – za obrazy świnki trzeba zapłacić ponad 8 tys. złotych (tyle kosztowało jej najbardziej znane dzieło, zatytułowane „Brexit”), artystka doczekała się też kilku indywidualnych wystaw w Europie i w Afryce.

Świnia charytatywna

Choć malarce daleko jeszcze do rozpoznawalności, jaką cieszą się najbogatsi artyści świata (których sylwetki przybliżyliśmy w naszym cyklu), to  dzieła tej niezwykłej świni zaczynają szturmem zdobywać galerie sztuki. 200-kilogramowa artystka używa nietoksycznych farb dla dzieci, a wszystkie zyski z jej prac zasilają konto organizacji Farm Sanctuary SA, która walczy z wykorzystywaniem zwierząt hodowlanych. Tym, co dodatkowo łączy Pigcasso z artystami takimi jak Takashi Murakami, jest współpraca ze znanymi markami.

Zegarek na Rok Świni

Marka Swatch podjęła współpracę z najbardziej utalentowaną (i prawdopodobnie jedyną) świnią-malarką na świecie i stworzyła nowy zegarek specjalny, Flying Pig By Ms. Pigcasso. Artystyczny zegarek ze świadectwem autentyczności będzie dostępny w limitowanej edycji w liczbie 2019 sztuk od 5 lutego 2019 r., wraz z nastaniem Roku Świni, który jest też najlepszą motywacją, by w uwagą przyglądać się artystycznej drodze nowej gwiazdy. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie