Dwa nowe zegarki na 125-lecie legendy. Omega świętuje narodziny marki

Dwa nowe zegarki na 125-lecie legendy. Omega świętuje narodziny marki

"Omega to marka, która jest dziś rozpoznawalna w wielu dziedzinach. Od lądowania na Księżycu i Igrzysk Olimpijskich po filmy o Jamesie Bondzie i eksplorację głębin oceanów. Ten jubileusz z pewnością zasługuje na świętowanie" - powiedział Raynald Aeschlimann, prezydent i dyrektor generalny firmy.
30.01.2019

Wraz z wprowadzeniem na rynek rewolucyjnego kalibru „Omega” w 1894 roku narodziła się jedna z najsłynniejszych marek w świecie zegarmistrzostwa. W tym roku firma z świętuje rocznicę powstania. Jak? Oczywiście prezentując nowe, limitowane wersje zegarków. 

Ostatni, pionierski krok 

Aby przywołać bogatą historię, goście zgromadzeni na kameralnej uroczystości w muzeum Omegi w szwajcarskim mieście Bienne, wysłuchali wykładu o podróży Omegi w czasie. Pierwszy zakład produkcyjny firmy założył w 1848 roku młody zegarmistrz, Louis Brandt. Niemal 50 lat później, w 1894 roku, jego dwaj synowie, Louis-Paul i César, opracowali nowy 19-liniowy mechanizm do zegarka kieszonkowego, który zrewolucjonizował zegarmistrzostwo. Ten kaliber wprowadził pionierskie rozwiązania, a także jako pierwszy był produkowany na skalę światową. Bracia nadali mu nazwę „Omega” z uwagi na stopień jego zaawansowania technicznego. Grecka litera w logo miała symbolizować doskonałe osiągnięcie, „ostatni krok” na drodze do zegarmistrzowskiej chwały. W 1903 roku, po rynkowym sukcesie nowego 19-liniowego kalibru, marka przyjęła jego nazwę. Tak narodziła się Omega.

Nowe, jubileuszowe zegarki 

Podczas uroczystości w Bienne nie obyło się bez prezentacji dwóch nowych nodeli. De Ville Trésor 125th Anniversary Edition ma ręcznie nakręcany mechanizm z certyfikatem METAS, kopertę z 18-karatowego żółtego złota, burgundowy skórzany pasek i ciemnoczerwoną emaliowaną tarczę. Dekiel zdobi z kolei rocznicowy medalion informujący, że to edycja jubileuszowa na 125-lecie marki.

Drugi koncept zaprezentowany podczas uroczystości tchnął nowe życie w historyczny kaliber. Zegarmistrzowie marki odzyskali oryginalne elementy mechanizmów ze zbiorów muzealnych, w tym mosty, płyty główne, wychwyty i włosy balansu. Zostały one przekazane do warsztatu Atelier Tourbillon, którego zespół odtworzy z nich jedynie 19 mechanizmów. Projekt nie ograniczy się do wyłącznie wskrzeszenia historycznego kalibru, efektem pracy zespołu będzie stworzenie jego XXI-wiecznej wersji, wprowadzającej wiele innowacji. Mechanizmy zostaną ozdobione pasami genewskimi i wykorzystane w nowych zegarkach kieszonkowych, wyprodukowanej w bardzo limitowanej liczbie 19 sztuk. Jak je nosić? To na poniższym filmie zaprezentuje wam Eddie Redmayne, ambasador marki Omega.

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie