Pamiętacie brzydkie Triple S od Balenciagi? Ich projektant ma nową markę
Fot: facebook.com/shoes53045/

Pamiętacie brzydkie Triple S od Balenciagi? Ich projektant ma nową markę

Ładniejsze, wygodniejsze, tańsze - tylko czy przypadną do gustu głodnym nowości sneakerheadom?
18.02.2019

Zaprezentowane w 2017 roku buty Triple S, zaprojektowane przez Demnę Gvasalię i Davida Tourniaire-Beauciela, stały się jednym z największych przebojów roku – królowały na Instagramie i w wyszukiwarkach, sprzedawały się błyskawicznie, ich ceny na rynku wtórnym rosły, a kolejne marki, jak Fila czy Christopher Kane, próbowały powtórzyć sukces matki wszystkich brzydkich sneakersów.

Dlaczego logo Supreme jest tak ważne dla tożsamości marki? 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez SHOES 53045 (@shoes53045)

Brzydkie sneakersy wciąż popularne 

Dwa lata później sam Tourniaire-Beauciel, który poza współpracą z Balenciagą zajmuje też stanowisko dyrektora kreatywnego francuskiego Clergerie, pokazuje, że choć o trendzie słyszeliśmy w ostatnich miesiącach nieco mniej, to jego popularność faktycznie się nie zmniejsza. Projektant zaprezentował właśnie nową linię butów, nazwaną Shoes 53045 (czyli… Shoes Shoes, bo gdyby odwrócić ten ciąg liczb do góry nogami, to właśnie tak można odczytać ten „szyfr”), nawiązującą do swojego największego przeboju. Wszystkie modele firmy będą oparte na charakterystycznej, masywnej podstawie – zmieniać będzie się tylko górna część.

LOVE AT THE FIRST DROP: INTRODUCING BUMP’AIR 4 Limited editions in Pre-order now on www.shoes53045.com #shoes53045 #artwork by @tasteofstreep

Opublikowany przez SHOES 53045 Niedziela, 17 lutego 2019

Tańsza alternatywa 

Zaletą w stosunku do słynnych Triple S będzie cena. O ile za tamte buty trzeba było zapłacić średnio 1,162 dolary (czyli ok. 4,5 tys. złotych) przy cenie sklepowej wynoszącej 764 dolary, to na parę 53045-ów zapłacimy zaledwie 400 dolarów. Preorder pierwszych modeli ruszył w piątek – chętni mogą zamówić buty na stronie firmy. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie