Największe marki odzieżowe walczą o kontrakty w świecie esportu
Fot: Nike

Największe marki odzieżowe walczą o kontrakty w świecie esportu

Ogłoszona właśnie współpraca Nike z chińską ligą "League of Legend" to tylko ostatnia z informacji potwierdzających, że marki odzieżowe widzą w esporcie olbrzymi potencjał.
01.03.2019

Już w 2013 roku marka Adidas podpisała pierwszy kontrakt na zaprojektowanie i przygotowanie strojów dla drużyny esportowej – duńskiego Cophenhagen Wolves. Konkurencja zaczęła interesować się gwiazdami wirtualnego sportu z pewnym opóźnieniem, ale i z zapałem – kilka tygodni temu partnerem organizacji LCS została Puma, K-Swiss zaprezentował niedawno pierwsze sneakersy przygotowane we współpracy z gamingowym teamem Immortals, a wczoraj Nike ogłosiło, że zostanie wyłącznym sponsorem chińskiej ligi League of Legends.

Czytaj też: Wielka gra, czyli skąd się bierze popularność esportu 

Święto reklamy 

Lekceważony niegdyś esport stał się w ostatnich latach maszyną do zarabiania pieniędzy. W ubiegłym roku finałową rozgrywkę chińskiej ligi obejrzało prawie 100 milionów widzów na całym świecie – niemal dokładnie tyle samo, co w przypadku jednego z najważniejszych dla reklamodawców wydarzeń roku, czyli finału SuperBowl. Gaming będzie jedną z oficjalnych dyscyplin podczas igrzysk azjatyckich w 2022 roku, a rok wcześniej szacowana wartość całego rynku ma wynieść ok. 1,8 mld dolarów. 

Gwiazda "LoL-a" jak LeBron James 

Czteroletni kontrakt Nike z chińską ligą "LoL", który obejmuje m.in przygotowanie strojów dla 16 drużyn biorących udział w rozgrywkach, nie jest pierwszym sygnałem, że firma poważnie traktuje segment, który ma pomóc całemu rynkowi gier komputerowych w wyprzedzeniu pod względem wartości tradycyjnego sportu. W ubiegłym roku jednym z ambasadorów marki został Jian Zihao, znany też pod pseudonimem Uzi. Gwiazda esportu pojawiła się w jednej reklamie z LeBronem Jamesem, co - jeśli pamiętacie zestawienie najlepiej zarabiających sportowców świata - mówi samo za siebie. 

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie