Zobacz pożegnalny pokaz Karla Lagerfelda dla Chanel
Fot: Starstock

Zobacz pożegnalny pokaz Karla Lagerfelda dla Chanel

W wydarzeniu wzięły udział m.in. słynne muzy zmarłego projektanta, takie jak Cara Delevigne czy Penelope Cruz.
06.03.2019

Co najmniej od 19 lutego wiedzieliśmy, że paryski tydzień mody nie mógł zakończyć się inaczej niż spektakularnie. Widzowie w Grand Palais mieli bowiem wczoraj okazję zobaczyć ostatnie projekty zmarłego Karla Lagerfelda dla Chanel. Poprzedzonemu minutą ciszy pokazowi towarzyszyła wyjątkowa oprawa – wnętrza budynku zostały zaaranżowane tak, by przypominały tyrolską wioskę z dwunastoma górskimi domkami, z których wychodziły kolejne prezentujące kreacje gwiazdy.

Hołd supergwiazd 

A tych na paryskim pokazie nie zabrakło, w wydarzeniu wzięły bowiem udział wieloletnie muzy Lagerfelda. Na wybiegu zobaczyliśmy m.in. Janelle Monae, Kristen Stewart, Carę Delevigne oraz wieńczącą całe show Penelope Cruz, związaną z Chanel od 1999 roku i pełniącą obecnie funkcję ambasadorki marki. Choć prezentowana kolekcja na jesień/zimę 19/20 poświęcona była modzie kobiecej, to jako hołd dla znanego (i kontrowersyjnego) projektanta  zasługuje na uwagę również wśród czytelników "Esquire'a". Wideo z wydarzenia możecie zobaczyć poniżej: 

Co dalej z Chanel 

Przypomnijmy, że nazwisko następczyni Lagerfelda na stanowisku dyrektor kreatywnej domu mody Chanel poznaliśmy tuż po jego śmierci. Dzieło projektanta kontynuować będzie Virginie Viard, wieloletnia współpracowniczka słynnego projektanta. Więcej na temat przebiegu jej kariery pisaliśmy na naszej stronie. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie