Nagrody LVMH: poznaj nazwiska 8 finalistów konkursu dla młodych projektantów
Facebook/ hedmayner, thebemagugu, ANREALAGE, kennethize

Nagrody LVMH: poznaj nazwiska 8 finalistów konkursu dla młodych projektantów

O prestiżu konkursu wiele mówi fakt, że w 2015 roku Virgil Abloh, obecny dyrektor kreatywny męskich kolekcji w Louis Vuitton, musiał zadowolić się tytułem finalisty.
01.04.2019

Przyznawana od 2013 roku nagroda LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy) zdążyła zapracować na tytuł jednego z najistotniejszych wyróżnień w świecie młodej, luksusowej mody. I nie chodzi tu tylko o wysokie sumy dla zwycięzców (300 tys. euro) i trwającą rok opiekę mentorską, ale też o nazwiska samych laureatów, którzy udowodnili, że pokładane w nich nadzieje nie były złudne.

Amerykański styl: Ralph Lauren 

Dowodzone przez nich Marine Serre, Marques’Almeida czy Wales Bonner stały się uznanymi markami, a i wśród tych, którzy nie sięgnęli po wyróżnienia, ale znaleźli się w ścisłym finale, znajdziemy topowe nazwiska. Virgil Abloh, który w 2015 roku znalazł się „tylko” w wyselekcjonowanej ósemce (nagrodę zdobyli Marta Marques i Paulo Almeida, a nagrodę specjalną - Simon Porte Jacquemus), jest dziś dyrektorem kreatywnym w Louis Vuitton.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez LVMH (@lvmh)

 

Ósemka z całego świata 

Dlatego ogłoszone w ubiegłym tygodniu nazwiska 8 finalistów mogą posłużyć za przewodnik po świecie młodej mody (podobnie jak nasze zestawienie polskich projektantów, które znajdziesz tu oraz w najnowszym „Big Black Booku"). Tegoroczna edycja jest najbardziej różnorodna z dotychczasowych – spośród rekordowej liczby 1700 zgłoszeń wybrano projektantów i projektantki z Azji, Afryki, Europy i USA. Do finału zakwalifikowali się Kunihiko Morihaga (Anrealage, Tokio), Bethany Williams (Bethany Williams, Londyn), Emily Adams Bode (Bode, Nowy Jork), Hed Mayner (Hed Mayner, Tel Awiw), Kenneth Izedonmwen (Kenneth Ize, Lagos), Spencer Phipps (Phipps, Paryż), Stefan Cooke i Jake Burt (Stefan Cooke, Londyn) i Thebe Magugu (Thebe Magugu, Johannesburg).

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez LVMH (@lvmh)

Jury, w którym zasiadają gwiazdy świata mody (wśród jurorów znajdziemy m.in Marca Jacobsa, Carol Lim, Jonathana Andersona i Krisa Van Assche, który w kapitule zastąpił zmarłego w lutym Karla Lagerfelda), wyłoni zwycięzców konkursu wiosną, a wyniki poznamy w czerwcu. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie