Męski dress code na 3 różne okazje
fot. materiały prasowe

Męski dress code na 3 różne okazje

Według zasad i ze stylem. Czyli jak?
18.04.2019

Brązowe buty? Tak, ale tylko do szóstej po południu. Czerń w stroju formalnym? Tak, ale tylko w stroju wieczorowym. Biżuteria? Najlepiej, aby ograniczała się tylko do zegarka. To tylko kilka podstawowych nakazów męskiego dress code'u. Opisujemy trzy bardzo życiowe sytuacje wraz z podstawowymi zasadami ubioru, jakie w nich obowiązują. Dorzucamy też gotowe stylizacje, które idealnie sprawdzą się na konkretną okazję.

Ślub

W tej sytuacji obowiązuje strój  wieczorowy. Nakładamy pełny garnitur w stonowanych barwach. Szykowna będzie też kamizelka – koniecznie do kompletu. Dopuszczalny jest zarówno krawat, jak i mucha, uszyte z jednolitego materiału lub ozdobionego eleganckim wzorem. Pamiętaj – jeżeli to nie ty bierzesz ślub, musisz ubrać się tak, aby nie przyćmić swoim strojem tych, którzy są tego dnia najważniejsi, czyli pary młodej.

Przykład:

Do pracy

Oczywiście wszystko zależy od branży, w jakiej pracujesz, a przede wszystkim od wewnętrznego dress code’u, jaki panuje w twojej firmie. Jeżeli jednak to czytasz, zakładamy, że szukasz inspiracji do tego, aby sprawić wrażenie profesjonalisty w swoim fachu. Zwłaszcza, jeżeli znalazłeś się w nowym miejscu pracy albo właśnie awansowałeś. Aby jednocześnie nie wyjść na sztywniaka, postaw na garnitur w subtelną kratę. Pokażesz, że masz fantazję i myślisz niesztampowo.

Przykład:

Spotkanie biznesowe

Podobnie, jak w codziennej pracy, zależy nam, aby pokazać się od jak najlepszej strony. Tym razem zależy nam na tym jeszcze bardziej. Spotkanie biznesowe to taka rozmowa kwalifikacyjna, z tą różnicą, że udajesz się na nią znacznie częściej. Jeżeli zajmujesz eksponowane stanowisko, pokaż, kto tu rządzi i postaw na klasyczny styl business formal: garnitur w odcieniach niebieskiego lub szarego, do tego biała koszula. Taki ubiór obowiązuje zwłaszcza, jeżeli widzisz się z kimś pierwszy raz. Natomiast jeżeli znasz osobę, z którą masz się spotkać, możesz zaprezentować bardziej luźny styl smart casual i marynarkę zastąpić stylowym kardiganem.

 

Przykłady:

W każdej z tych sytuacji warto  – latem zawsze miejmy ze sobą marynarkę, którą zdejmujemy tylko przy 100% pewności, że możemy, a zimą – elegancki, ocieplany trencz ze szlachetnej wełny który będzie dobrze wyglądał w każdej sytuacji.

W artykule wykorzystaliśmy przykłady stylizacji zaproponowanych przez Borgio – luksusową markę odzieży męskiej, która jest już dostępna w Polsce. Oryginalne garnitury, marynarki i koszule Borgio szyte są z wykorzystaniem wykrojów pozyskanych od jednego z najbardziej prestiżowych zakładów krawieckich w rzymskiej dzielnicy Borgo. Marka wykorzystuje naturalne tkaniny najwyższej jakości, takie jak owcza wełna, bawełna, len i kaszmir.

Więcej na: www.borgio.co

 

Materiał promocyjny

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie