Rimowa zapowiada wspólną kolekcję z Danielem Arshamem
Instagram/danielarsham

Rimowa zapowiada wspólną kolekcję z Danielem Arshamem

Nowojorski artysta uznawany jest za jedną z najbardziej wpływowych osób w branży kreatywnej. Co powinieneś o nim wiedzieć?
24.04.2019

Daniel Arsham, artysta, projektant i założyciel kolektywu Snarkitechture, zaprezentował na swoim koncie na Instagramie zapowiedź współpracy z marką Rimowa. To kolejna głośna kolaboracja niemieckiego producenta ekskluzywnych walizek – obchodząca w ubiegłym roku swoje 120. urodziny firma współpracowała niedawno m.in. z OFF-WHITE Virgila Abloha, Supreme oraz Anti Social Social Club. I choć Arsham nie jest może tak rozpoznawalny jak ikony nowego streetwearu, to jego pozycja w świecie branży kreatywnej i modowej jest bardzo mocna.

Zajrzyj do naszego cyklu z sylwetkami innych wpływowych (i najlepiej zarabiających) współczesnych artystów 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ARSHAM STUDIO 3019 (@danielarsham)

 

Przyszłe zabytki i przemijanie technologii

W warstwie wizualnej zapowiedź kolaboracji z Rimową nawiązuje do jednej z najbardziej znanych prac Arshama – Future Relic. To cykl rzeźb przedstawiających przedmioty codziennego użytku, takie jak telefony, aparaty fotograficzne, kasety magnetofonowe czy zegary, które w interpretacji artysty wyglądają niczym archeologiczne znaleziska z dalekiej przyszłości i pokazują, jak szybko starzeją się współczesne technologie. Do cyklu filmów, prezentujących te „przyszłe zabytki”, Arsham zaprosił znanych aktorów, takich jak James Franco, Mahershala Ali czy Juliette Lewis.

Od baletu po architekturę

Arsham swoją pozycję zbudował multidyscyplinarnym podejściem – odpowiadał m.in za oprawę świetlną, kostiumy i wygląd sceny w spektaklu „eyeSpace”, przygotowanym przez legendę współczesnej choreografii, Merce’a Cunninghama, a Hedi Slimane zaprosił go do pracy nad projektem przymierzalni we flagowym sklepie Dior Homme w Los Angeles. Dzięki współpracy z Alexem Mustonenem i Benem Porto, z którymi tworzy wspomniane już Snarkitechture, jego „eksploracje” stały się jeszcze mocniej związane z architekturą. Ich najnowszy projekt, nowojorski Snark Park, łączy wiele cech charakterystycznych dla prac Arshama – to interaktywny park tematyczny, zacierający granicę między sztuką, architekturą i projektami komercyjnymi. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ARSHAM STUDIO 3019 (@danielarsham)

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie