John Varvatos: jak zamienić zwykłych mężczyzn w gwiazdy rocka?
John Varvatos z żoną, Joyce/ Starstock

John Varvatos: jak zamienić zwykłych mężczyzn w gwiazdy rocka?

Na ukształtowanie stylu Varvatosa jako projektanta mieli wpływ m.in muzycy The Rolling Stones i Led Zeppelin. Teraz on zaszczepia kolejnym pokoleniom miłość do rocka - i do wyrazistego, amerykańskiego stylu.
29.04.2019

Zaczęło się od kurtki dżinsowej. Z czerwonym pagonem z gwiazdami. John Varvatos kupił ją za własne pieniądze, kiedy miał szesnaście lat. Inwestycja się opłaciła, bo już następnego dnia w szkole zorientował się, że dziewczyny chętnie rozmawiają z gośćmi, którzy mają odjazdowe ciuchy. Dlatego zaczął  kupować więcej podobnych kurtek. Wskazówki dotyczące tego, jak się ubierać, czerpał od najpopularniejszych muzyków z całego świata.

- Nie miałem zamiaru zostać Keithem Richardsem czy Jimmym Page’em, ale chciałem mieć szalik Keitha Richardsa albo buty Page’a - mówi.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez John Varvatos (@johnvarvatos)

Skończył studia, ale pierwsze próby wstrząśnięcia światem mody spełzły na niczym. Po kilku latach pracy w sklepach z ubraniami otworzył swój własny. Wkrótce z propozycją odezwał się Ralph Lauren. To była nobilitacja. - Nikt nie ma takiego stylu życia jak Ralph. A pracowałem z najlepszymi - komentuje Varvatos. Następnie przeniósł się do pracy u Calvina Kleina, lansującego wychudzone, seksowne przeciwieństwo obfitej Ameryki Laurena. Po czterech latach u Calvina wrócił jednak do swojego pierwszego mistrza. 

Paul Smith: ekscentryk z poczuciem humoru 

Własną linię Varvatos zaprezentował w 2000 roku, opierając się na założeniu, że mężczyźni chcieliby wyglądać jak gwiazdy rocka. Dlatego ubrania Varvatosa są dopasowane, dominują w nich elementy skórzane. To styl, który zapewnił mu trzy cenione w branży modowej nagrody CFDA oraz pozwolił na otwarcie sklepów na całym świecie. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez John Varvatos (@johnvarvatos)

Największym powodem do dumy dla Varvatosa jest jednak fakt, że idole z jego dzieciństwa stali się jego przyjaciółmi. Ubrania z jego logo reklamują między Iggy Pop czy raper Machine Gun Kelly. Varvatos lubi wspominać sekretny koncert, który zorganizował w swoim flagowym sklepie w Nowym Jorku. Na scenie wystąpił zespół KISS. Kilka miesięcy później muzycy zjawili się na pokazie mody Varvatosa w Mediolanie. W ten sposób historia zatoczyła koło. John Varvatos zaczynał od kopiowania stylu gwiazd rocka. Jako dojrzały projektant je ubiera.

Tekst Jona Rotha ukazał się w 6 numerze "Big Black Booka" 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie