Najciekawsze męskie kreacje na Gali Met 2019
Zdjęcia: Starstock

Najciekawsze męskie kreacje na Gali Met 2019

Zgodnie z tematem imprezy nie zabrakło strojów ocierających się o kicz.
07.05.2019

Inaugurująca  doroczną wystawę w Costume Institue gala Met uchodzi za jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń w świecie mody. Wybrani przez Annę Wintour celebryci nie tylko pomagają w zebraniu środków na rzecz nowojorskiego Metropolitan Museum of Art, ale przede wszystkim ściągają na siebie wzrok widzów i zaskakują ekscentrycznymi kreacjami. Wczorajsza gala, której tematem przewodnim były „Notatki o kampie”, tekst Susan Sonstag z 1964 roku, nie była pod tym względem wyjątkowa.

Jak przyspieszała moda na slow fashion

Sontag w słynnym eseju wskazywała na kilka kluczowych cech, charakteryzujących sztukę kampową, takich jak skłonność do przesady, manieryzm, kicz i sztuczność. Ale tekst sprzed ponad 50 lat zebrane w nowojorskim muzeum gwiazdy potraktowały różnorodnie. Niektórzy, jak Billy Porter, zaprezentowali spektakularne kreacje, które mogłyby konkurować ze strojami Lady Gagi czy Cardi B. Inni, jak Frank Ocean czy nawet Kanye West, ustawili się w kontrze do wszechobecnego przepychu i zdecydowali się na oszczędne uniformy. Nie zabrakło akcentów wskazujących na to, że świat mody coraz chętniej bada temat płci kulturowej i zacierania granic między strojami dla mężczyzn i kobiet.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Billy Porter (@theebillyporter)

W naszej galerii znajdziecie kilka najciekawszych męskich kreacji z wczorajszego wieczoru. Większość z nich nie sprawdzi się w czasie letniego wesela u przyjaciół czy na wyjście ze znajomymi, ale gwiazdami gali Met zazwyczaj zostają ci, którzy są w stanie podjąć ryzyko.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie