Niemal wszystkie akcesoria Supreme trafiły na aukcję w Sotheby’s
Sotheby's

Niemal wszystkie akcesoria Supreme trafiły na aukcję w Sotheby’s

Zobacz na ile zostały wycenione przedmioty z kolekcji Yukio Takahashiego.
21.05.2019

Tego, ile gadżetów we współpracy z najróżniejszymi firmami przygotowało Supreme w ciągu 25 lat istnienia, nie wie chyba nawet sam James Jebbia. Do poznania prawidłowej odpowiedzi mogłaby przybliżyć nas kolekcja Yukio Takahashiego, jednego z najbardziej rozpoznawalnych fanów nowojorskiej marki. Choć z Supreme Takahashi zetknął się dopiero w 2004 roku, to w jego zbiorach znajdziemy też produkty z lat poprzednich. W sumie – ponad 1300 różnych gadżetów z biało-czerwonym logiem, z okresu 1998-2018.

Elitarny streetwear i kultura dropu. Jak narodziła się potęga Supreme?

Pół miliona za maszynę do pinballa 

Cała kolekcja trafiła teraz do domu aukcyjnego Sotheby’s, gdzie jeszcze przez 7 dni można składać oferty na poszczególne przedmioty. Wśród nich znajdziemy m.in. słynną maszynę do pinballa (estymowana cena to prawie 400 tys. zł!), worek bokserski (40 tys), piłkę do koszykówki, przygotowaną we współpracy ze Spaldingiem (24 tys.), motorynkę (w tej samej cenie) czy gitarę Fender Stratocaster (20 tys.). Dodajmy, że podane kwoty dotyczą dolnej granicy estymowanej sumy.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Sotheby's (@sothebys)

Rarytasy dla przyjaciół 

Jak opowiada Takahashi w rozmowie dla Sotheby’s, Supreme nie publikuje informacji dotyczących liczby poszczególnych produktów, które trafiają na rynek. Wiadomo jednak, że część wystawionych przedmiotów należy do prawdziwych białych kruków – wg informacji kolekcjonera, na świecie jest tylko 10 maszyn do pinballa, a figurka Black Camacho, w ogóle nie trafiła na rynek – była rozdawana jedynie osobom zbliżonym do marki w 2002 roku. Pełną listę produktów wraz z opisami i zdjęciami znajdziecie na stronie Sotheby’s.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie