Zasady stylu: Felipe Oliveira Baptista – dyrektor kreatywny Lacoste
fot. Instagram @felipeoliveirabaptista

Zasady stylu: Felipe Oliveira Baptista – dyrektor kreatywny Lacoste

Portugalczyk zaprojektował właśnie stroje dla francuskich olimpijczyków.
20.05.2016

1. Projektując stroje dla francuskich olimpijczyków starałem się stworzyć coś zgodnego z duchem Olimpiady, ale zarazem też coś, co będzie się nadawało na paradę, ceremonię medalową i codzienną przechadzkę po wiosce olimpijskiej.

 

2 .Uwielbiam ubrania, które powstają z jakiegoś konkretnego powodu, obojętnie, czy to ubrania dla wojska, czy sportowców. Funkcjonalność i komfort to to, na co zwracam szczególną uwagę.

 

3. Obecny trend łączenia krawiectwa z ubraniem sportowym bardzo mnie cieszy. Myślę, że to odpowiada temu jak ludzie się teraz ubierają. Właściwie, to nie jest to trend, a bardziej zjawisko socjologiczne.

 

4. Jedyną rzeczą jaką uratowałbym, gdyby w moim domu wybuchł pożar, byłby trencz.

 

5. Każdy mężczyzna powinien posiadać parę biały dżinsów i dobry biały t-shirt. Pamiętaj o prostocie!


6. Nienawidzę, gdy ktoś ma postawiony kołnierzyk w koszulce polo. To może dobrze wyglądać w przypadku kurtki, ale zdecydowanie nie koszulki polo!


7. Moje ulubione obuwie, to para moich minimalistycznych białych sneakersów.

 

8. Nie wiem kim bym był, gdyby nie moda. Zastanawiałem się nad architekturą i fotografią przez długi czas, ale jakoś nagle pojawiła się moda, jakby ktoś zapalił żarówkę. Od tamtego momentu stałem się bardzo zdyscyplinowany.


9. Co mnie inspiruje? Sztuka. Ludzie. Opowieści. Dużo tego jest.

 

10. Najlepszą częścią mojej pracy jest sam początek, kiedy wszystko wydaje się możliwe i rysujesz swoje pomysły. Zrealizowanie ich, to już wisienka na torcie.

 

11. Moim ulubionym okresem do ubierania się jest zima, szczególnie gdy pada deszcz.

 

12. Najlepszą radą, jaką mógłbym dać komuś, kto chciałby się dobrze ubierać jest bycie sobą. Wszystko jest kwestią pewności siebie i podejścia.

 

Źródło: Esquire UK

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie