Reklama

W dłuższej formie

 • Czy bycie pierwszą damą to dobra fucha?

  Czy bycie pierwszą damą to dobra fucha?

  Musi być na każde zawołanie, zawsze w formie i wyprasowanej garsonce. Sztukę zaciskania zębów ma opanowaną do perfekcji. Wszystko za darmochę. Pierwsza dama to dość staroświeckie stanowisko.

 • Jak kupować (naprawdę) tanie bilety lotnicze?

  Jak kupować (naprawdę) tanie bilety lotnicze?

  Nie, Londyn za 500 zł to niekoniecznie dobra oferta – przekonuje nasz redaktor, który specjalizuje się w wyszukiwaniu najlepszych ofert.

 • Uważne życie Kieślowskiego

  Uważne życie Kieślowskiego

  Było co najmniej dwóch Kieślowskich. Ten pomnikowy, którego nazwisko wpisują studenci filmówki w rubryce „autorytet”. I ten drugi, bardziej ludzki. Takiego właśnie człowieka wspominają jego współpracownicy, przyjaciele i najbliżsi.

 • Facet w trampkach

  Facet w trampkach

  Co 47 sekund na świecie sprzedawana jest kolejna para conversów. To dużo, zwłaszcza że jeszcze 15 lat temu firma była w finansowych tarapatach.

 • Bądź zabójcą – wywiad z Donaldem Trumpem

  Bądź zabójcą – wywiad z Donaldem Trumpem

  Jego majątek szacuje się na cztery i pół miliarda dolarów. Ma cztery domy, hotele, kluby golfowe i winnicę. Spłodził piątkę dzieci. Nie ćpa, nie pali, nie pije, choć w 2006 roku wypuścił na rynek wódkę Trump. Teraz chce zostać prezydentem USA i zbawić swój kraj.

 • Słownik mody męskiej - część pierwsza

  Słownik mody męskiej - część pierwsza

  Dlaczego bosman rzadko nosi bosmankę? Co ma wspólnego obibok z dyndającym frędzlem? Z jakiego powodu unikać fularu? Co oznacza bespoke? Czy panama jest z Panamy? Odpowiadamy na wszystkie te pytania (i wiele innych), byś w świecie mody mógł poczuć się jak na własnym podwórku.

 • Reklama
 • Trochę o miłości, trochę też o mroku - rozmowa ze Sławomirem Idziakiem

  Trochę o miłości, trochę też o mroku - rozmowa ze Sławomirem Idziakiem

  Do polskich kin trafiła właśnie „Opowieść o miłości i mroku ” w reżyserii Natalie Portman. Przeczytajcie rozmowę z autorem zdjęć!

 • Monica Bellucci: Patent na uwodzenie

  Monica Bellucci: Patent na uwodzenie

  Jest tylko jedna kobieta, której w wieku 50 lat składa się propozycję zagrania dziewczyny Bonda. O tej Włoszce marzy każdy mężczyzna i wiedział o tym dobrze Sam Mendes, który wybrał ją jako bohaterkę ostatniej części filmu o brytyjskim szpiegu.

 • Faceci są z Marsa

  Faceci są z Marsa

  Astronauta Scott Kelly po 340 dniach w kosmosie powrócił na ziemię. Pisaliśmy o nim w pierwszym numerze Esquire. Przypominamy ten tekst.

 • Awers i rewers Andrzeja Wróblewskiego

  Awers i rewers Andrzeja Wróblewskiego

  Ponad sto tysięcy osób zobaczyło wystawę malarstwa Andrzeja Wróblewskiego w Madrycie, nawet więcej niż w Warszawie, gdzie była jednym z największych sukcesów frekwencyjnych Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Mieliśmy nosa. Z postacią Wróblewskiego zmierzył się Grzegorz Sobaszek w pierwszym numerze Esquire. Przypominamy ten tekst.

 • Zamiast Prince Polo

  Zamiast Prince Polo

  Kiedyś w lotowskich samolotach Polakom wracającym ze Stanów serwowano swojskie pierogi z kapustą, by już 10 tys. m nad ziemią mogli się poczuć jak na obiadku u mamy. Dziś trudno o podobne doświadczenia. Chyba, że twoja matka naprawdę słabo gotuje.

 • Cameron Diaz. Spełniona i radosna

  Cameron Diaz. Spełniona i radosna

  Po rozmowie czas na sesję zdjęciową. Równie gorąco? Mało powiedziane.

 • Tadeusz Rolke

  Tadeusz Rolke

  Jeden z najwybitniejszych XX-wiecznych fotografów. Dżentelmen. Miłośnik kobiet, którym poświęcił znakomitą część twórczości. Tadeusz Rolke mówi nam to, co wie.

 • Diego Della Valle

  Diego Della Valle

  Tod's to synonim praktycznego luksusu. Włoska marka słynie z butów gommino i najwyższej jakości akcesoriów. Diego Della Valle, założyciel i prezes firmy Tod’s, zaprosił nas do Mediolanu, by opowiedzieć, dlaczego postanowił zostać krawcem.

 • Jednakowo oryginalni

  Jednakowo oryginalni

  Bądź sobą! Wyraź siebie! – krzyczą reklamy. Strojem, telefonem, sposobem spędzania wakacji. Bądź kreatywny! Bądź oryginalny! Bardzo się staramy sprostać tym nakazom. I wszyscy wyglądamy tak samo. Pisze Grzegorz Piątek.

 • Homo politicus wchodzi do Internetu

  Homo politicus wchodzi do Internetu

  Nowi wpływowi. Zmieniają świat na lepsze. Stara gwardio, czuj duch!

 • Sławomir Idziak

  Sławomir Idziak

  Skończył niedawno zdjęcia do filmu „Opowieści o miłości i mroku ” w reżyserii Natalie Portman. Rozmawiamy więc o miłości. O mroku też, ale krótko. Idziak przyznaje się wreszcie, dlaczego został striptizerem. I za co znienawidziła go Meg Ryan.

 • Droga Tuska

  Droga Tuska

  A właściwie dwie. Pierwsza wymaga odwagi, druga znajomości tańca. Pisze Philip Boyes.

 • Etgara martwi Izrael

  Etgara martwi Izrael

  Dziś nawet żydzi nie mogą krytykować własnego państwa. Gdy Etgar Keret napisał o ginących w wojnie palestyńskich dzieciach, ekstremiści zagrozili, że wyślą go do gazu. o sytuacji w Izraelu Keret opowiada przyjacielowi z Polski, Pawłowi Smoleńskiemu.

Reklama

Najchętniej czytane

Reklama