Ile pieniędzy wydał ojciec Kevina na rodzinne święta?

Ile pieniędzy wydał ojciec Kevina na rodzinne święta?

Wykosztował się pan, Panie McCallister.
17.12.2018

Kevin to bohater Świąt Bożego Narodzenia i już. Nie ma świąt bez Macaulaya Culkina. Nawet jeśli wszyscy musielibyśmy dopłacać za dodatkową możliwość zobaczenia jego przygód po raz 1300072. Nam nikt nie każe płacić. Za nic. Jest jednak facet, który musiał wyłożyć sporo z własnej kieszeni, za brawurowy, heroiczny i szczenięcy czyn Kevina. Oczywiście mówimy o ojcu, panu McCallisterze. Sprawdźmy zatem ile kosztowały go pamiętne święta w 1990 roku. 

Zacznijmy od czegoś przyjemnego. W 2012 roku McCalissterowie dostaliby za swoją nieobrobioną przez złodziei willę ponad 1,5 mln. dolarów. Za tyle sprzedano na aukcji dom, który posłużył Chrisowi Columbusowi jako scenografia "Kevina samego w domu". Teraz czas na prawdziwe koszty.

15 biletów z Chicago do Paryża. 11 w klasie ekonomicznej i 4 w pierwszej klasie

Taki lot bez przesiadek w American Airlines, zwłaszcza w okresie świątecznym, kosztowałby dziś 35 tysięcy dolarów. Aha, w ostatnich trzydziestu latach ceny biletów potaniały, więc wtedy mogło to być jeszcze droższe przedsięwzięcie. 



10 pizz 


McCalisster płacił gotówką, wysupłał z kieszeni 122,5$. Dziś to równowartość 228 dolarów. Mamy nadzieję, że pizza była dobra. 


Zniszczenia 

Wszystkich zniszczeń nie oszacujemy, psychologa dla matki, Kevina i reszty McCalissterów też nie wliczamy do całego przedsięwzięcia. Spróbujmy jednak wycenić zniszczone, zalane smołą schody do piwnicy. Do remontu warto jeszcze doliczyć zdemolowany pokój Buzza. To co najmniej 900 dolarów, ale nasi koledzy z amerykańskiego wydania Esquire szacują, że koszt musiałby opiewać na sumę 1500$. 


Podsumowując. McCalissterowie zabalowali. Wydali wówczas mniej więcej 36 tysięcy 728 dolarów. Ale pamiętajcie, za rok Kevin wybierze się do Nowego Jorku i mocno przetrzepie ojcowską kieszeń. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie