7 produktów, których nie powinieneś jeść, myśląc o płaskim brzuchu
Fot. Istock

Życie

7 produktów, których nie powinieneś jeść, myśląc o płaskim brzuchu

Wszystko jest dla ludzi, ale nie wszystko im służy.
21.02.2017

Na wstępie uspokajamy. To, że jakiś produkt lub jego składnik, znalazł się na tej liście, a tobie od czasu do czasu zdarza się go zjeść, jeszcze o niczym nie świadczy. Nie przytyjesz w pasie z dnia na dzień po jednym wieczornym lub nawet weekendowym alkoholowo-spożywczym szaleństwie. Grunt to zachować umiar. Jeśli jednak chcesz jak najbardziej oddalić od siebie widmo problemu z dopinaniem spodni i zwyczajnie czuć się lepiej, zrezygnuj zupełnie lub ogranicz do absolutnego minimum poniższe produkty. 

 

Czerwone mięso

 

Może i masz dobre intencje, chcąc dostarczyć organizmowi białko, minimalizując spożycie węglowodanów, ale uważaj, co dokładnie jesz. W pogoni za sylwetką możesz jednak przytyć. Stawiaj na białko w rybach, kurczaku, indyku i trzymaj się z dala od tłustych kawałków czerwonego mięsa

 

Cukier

 

Lista jego negatywnych wpływów na nasz organizm praktycznie nie ma końca. Zatem nic dziwnego, że jest jedną z przyczyn rośnięcia brzucha. Wyrzuć cukierniczkę i sięgnij po owoce i naturalne soki. Jeśli już nie możesz się powstrzymać, zastąp cukier np. stewią. Acha, czytaj uważnie skład kupowanych produktów. Bardzo często zawierają więcej cukru, niż mógłbyś sobie wyobrazić.

 

Alkohol

 

Brutalne, ale prawdziwe. Jeśli jednak nie chcesz z niego zrezygnować, tutaj znajdziesz 5 sposobów na ograniczenie kaloryczności alkoholu.

 

Pakowane jedzenie

 

Jest przetworzone do granic możliwości i wyrządza masę szkód w naszym organizmie. Zawiera olbrzymie ilości soli, cukru i niebezpiecznych dla zdrowia tłuszczów trans. Spożycie tych ostatnich to wręcz autostrada do cukrzycy typu 2 i chorób serca. O rosnącym brzuchu już nie wspominamy.


Węglowodany rafinowane

 

Unikaj białego pieczywa, ciastek, cukierków i wszystkiego, co zawiera, białą mąkę, biały cukier, czy syrop kukurydziany. Regularnie jedzone cukry proste błyskawicznie odłożą się na brzuchu, a ty nie zmieścisz się w ulubione spodnie.

 

Ser

 

Zawiera dużo tłuszczów nasyconych. Jeśli będziesz jadł go zbyt dużo, skutki dość szybko 
zobaczysz w lustrze. Z pewnością nie będziesz chciał rezygnować sera, dlatego po prostu zachowuj umiar.

 

Mleko i nabiał 

 

Wraz z upływającym czasem twój organizm może mieć coraz większe problemy z trawieniem laktozy. Ten związek z grupy węglowodanów może negatywnie wpływać na twój żołądek, a gazy i wzdęcia są niemal gwarantowane. Nadmiar pełnotłustego nabiału i mleka sprawi, że będziesz musiał pomyśleć o nowych, większych spodniach lub najlepszym razie używać dalszych dziurek na pasku.

 

Artykuł ukazał się na stronie brytyjskiego wydania Esquire.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo