11 sposobów na lepszy seks
Fot. Istock

Życie

11 sposobów na lepszy seks

Gdy do sypialni wkrada się rutyna, trzeba działać.
20.04.2017

Kryzys w życiu seksualnym nie jest powodem do wstydu. Prędzej czy później dopadnie każdych dłużej związanych ze sobą ludzi. Czasem wynika z rutyny, czasem z wieku, a niekiedy z trybu życia. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia. Liczą się przede wszystkim szczerość i otwarta głowa. A nawet jeśli wszystko się układa, nic nie stoi na przeszkodzie, by było jeszcze lepiej.

 

Zabraliśmy 10 pomysłów na urozmaicenie (poprawę) życia seksualnego. Oczywiście jest ich zdecydowanie więcej, łącznie z wizytą u specjalisty, ale niewykluczone, że rozwiązanie potencjalnego problemu leży gdzieś w tym zestawieniu. Profilaktyka również nie zaszkodzi.    

 

1. Wspólne oglądanie pornografii

 

Tytuły warto wybrać z wyprzedzeniem. W czasie seansu otwarcie powinniśmy mówić, co nam się podoba, a co nie i nauczyć się słuchać partnerki mówiącej o tym samym. Gdy preferencje spotkają się w pół drogi, można zajrzeć do sypialni i przy okazji skorzystać z tego, co widzieliśmy, a co wykraczało poza naszą łóżkową wyobraźnię.  

 

2. Niech seks trwa dłużej 

 

Sam stosunek trwa średnio od 7 do 13 minut. To zdecydowanie za krótko, by cieszyć się przyjemnością. Tym bardziej, że ten czas nie uwzględnia gry wstępnej.

 

3. Powiedz jej, że wygląda (smakuje) świetnie 

 

Im kobieta pewniejsza swojego ciała, tym bardziej skłonna do eksperymentów i odczuwania większej przyjemności z seksu. To z kolei w linii prostej wpływa na samoocenę partnera. Warto mówić kobiecie, jak pięknie wygląda bez ubrań i makijażu.

 

 

4. Rozbieraj ją powoli

 

Szybki seks ma swoje zalety, ale napięcie warto stopniować. Będzie zdecydowanie przyjemniej. Kobiety potrafią to docenić.

 

5. Korzystaj z uszu

 

Słuchaj, czego kobieta chce w łóżku. A jeśli sama nie mówi, po prostu ją spytaj. Nigdy nie rób tego jednak w sypialni. To najgorszy możliwy moment. Porusz temat, gdy wyczujesz, że sprzyja temu atmosfera prowadzonej rozmowy. 

 

6. Myśląc o sypialni, myśl o kuchni

 

Mądre odżywianie to zdrowie, a zdrowie to m.in. sprawność w łóżku. Jedz ryby, warzywa, owoce i chude mięso. Nie będziesz żałował. Twoja partnerka tym bardziej. 

 

 

7. Bierzcie razem prysznic 

 

Bliskość nie powinna ograniczać się wyłącznie do sypialni. Wspólna wizyta w łazience może być zarówno udanym początkiem, jak i zwieńczeniem przyjemności. 

 

8. Stosunek to nie wszystko

 

Im bardziej będziesz myślał, by wszystko się udało, tym większe możne być rozczarowanie. Seks może być bardzo udany nawet i bez penetracji. Spróbuj, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.  

 

9. Stwórz na nastrój

 

Kobieta musi być zrelaksowana w sypialni. W przeciwnym razie nie będzie odczuwała przyjemności z seksu. Włącz, muzykę, zapal świece lub przyciemnij światło. A jeśli znasz ją nieco i wiesz już, co lubi najbardziej, nie wahaj się. 

 

10. Dotykaj jej, używając oliwki

 

Masaż rozluźni jej ciało i wyraźnie pobudzi. W ten sposób możesz przejść do gry wstępnej, a potem do wszystkiego, co sprawia wam przyjemność, w tym nowych eksperymentów.

 

Artykuł ukazał się na stronie amerykańskiego wydania Esquire.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo