Słynne stolice Europy. Oto, gdzie zaglądają turyści, a gdzie miejscowi
Fot. Istock

Słynne stolice Europy. Oto, gdzie zaglądają turyści, a gdzie miejscowi

Wcale nie trzeba iść tam, gdzie wszyscy przyjezdni.
26.04.2017

Odwiedzając dane miejsce, każdy podróżnik w końcu zada sobie to pytanie. Czy iść tam, gdzie wszyscy przyjezdni i zobaczyć to, co i tak zna się ze zdjęć i i filmów, czy może jednak machnąć ręką na większość i poznać to, co bliższe miejscowym? Czasem co prawda jedno pokrywa się z drugim, ale zazwyczaj mowa o dwóch odrębnych lokacjach. W końcu jednak trzeba dokonać wyboru. I to z pomocą przychodzi pewna podpowiedź.

 

Turystyczny serwis Trip Advisor przygotował ranking najczęściej odwiedzanych miast, gdzie, w oparciu o informacje od użytkowników, jego twórcy zestawili miejsca, do których pielgrzymują autochtoni i turyści. My wybraliśmy pięć z nich, skupiając się na nieodległych przedstawicielach Europy. 

 

1. Londyn

  

 

Mieszkańcy brytyjskiej stolicy najczęściej zaglądającą na targ Borough w centralnej części miasta. Sprzedaje się na nim żywność od tysiąca lat.   

 

Turyści najczęściej odwiedzają więzienie Tower.

 

2.  Paryż

 

 

Les Quatre Temps - bardzo popularne centrum handlowe na zachodnich przedmieściach francuskiej stolicy. Niemal każdy paryżanin prędzej czy później przekracza jego próg.

 

Turyści wybierają przede wszystkim Luwr, Wieżę Eiffela i słynny dom handlowy Galeries Lafayette

 

3. Rzym

 

 

Rzymianie żyją nie zakupami, nie kawiarniami, ale przede wszystkim piłką nożna. Najczęściej pojawiają się na słynnym Stadio Olimpico, na którym mecze rozgrywa AS Roma, której bramkarzem jest Wojciech Szczęsny.

 

Turyści zazwyczaj, co zrozumiałe, udaję się do Koloseum, robiąc również zdjęcia przy Fontannie di Trevi i Schodach Hiszpańskich.

 

4. Barcelona  

 

 

Historia podoba jak w przypadku Paryża. Mieszkańcy stolicy Katalonii odwiedzają przede wszystkim centrum handlowe. W tym przypadku to La Maquinista.

 

Każdy przyjezdny jest niemalże skazany na zobaczenie słynnego secesyjnego kościoła Sagrada Família. I dobrze, bo jest naprawdę wyjątkowy.

 

5. Berlin 

 

 

Ciekawa zbieżność. Zarówno miejscowych jak i turystów najczęściej można zobaczyć na słynnym Alexanderplatz. Plac zbudowany na cześć cara Rosji Aleksandra I codziennie odwiedza 300 tys. osób. To centralny węzeł komunikacyjny we wschodnim Berlinie.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie