Rozdają zamki. Za darmo
Fot. Ministero delle Infrastrutture e dei Trasporti, Facebook

Życie

Rozdają zamki. Za darmo

Oczywiście jest jeden haczyk.
19.05.2017

Włoskie ministerstwo infrastruktury chętnie odda w dobre ręce w sumie 103 niszczejące zamki, farmy i inne posiadłości. Cel to wyrwanie z marazmu lokalnej gospodarki. W wielu zakątkach apenińskiej prowincji nie dzieje się nic poza szczekaniem psa na widok listonosza. Śmiały plan ma to zmienić. Co w zamian? Nowy właściciel musi wyremontować lub całkowicie odnowić otrzymaną nieruchomość i przekształcić ją w obiekt turystyczny.

 

 

Śmiały projekt ma również złagodzić turystyczne przeludnienie w najczęściej odwiedzanych włoskich regionach oraz miastach, jak np. Rzymie, Wenecji, Florencji, i zachęcenie przyjezdnych do zostawiania pieniędzy mniej znanych (biedniejszych) zakątkach kraju. Pierwsze sto nieruchomości to dopiero początek. W ciągu kilku lat nowych właścicieli ma znaleźć kolejne dwieście budynków.

 

Zobacz także: Chcą zapłacić każdemu, kto u nich zamieszka

 

Jak zawsze, trzeba trafić okazję. Chodzi nie tylko o stan budynku, ale i jego lokalizację. W niektórych przypadkach zarobić będzie jeszcze trudniej, niż mogłoby się wydawać. Oczywiście najpierw w potencjalnie zyskowny interes trzeba włożyć, i to naprawdę niemałe pieniądze. Zainteresowanym sugerujemy zaglądanie na facebookowy profil włoskiego ministerstwa.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo